Tento svet je niekedy zvláštny a to, čo sa mohlo niekomu zdať ako absolútne nereálne sa možno stáva skutočnosťou. Donald Trump je dlhoročný americký podnikateľ a asi nikto nepredpokaldal, že keď sa raz prihlási do prezidentských volieb, naozaj sa mu podarí vyhrať. Nečakané sa ale stalo a séria zázrakov pokračuje. Tak, ako sme ti písali, že Trmup nahovára Tima Cooka na výrobu v USA, tak ti dnes prinášame informáciu, že bol pravdepodobne úspešný! Ako je to možné?

Zázrak? Trump vraj naozaj dostane výrobu Apple do USA!

Všetky súčasné Apple produkty sú vyrábané v Číne a hlavný dôvod je asi logický. Je to ekonomická situácia. Firme sa proste oplatí vyrábať na tomto kontinente, pretože tu má veľmi lacnú pracovnú silu, obrovské továrne, v korých vznikajú nové produkty a samozrejme rozsiahly dodávateľský reťazec. To sú len základné fakty, prečo sa zdá byť výroba v USA ako hlúposť. Nie každý ju ale zjavne vidí ako hlúposť a medzi týchto ľudí patrí aj súčasný americký prezident Donald Trump.

- Reklama -

Ten vrámci svojej predvolebnej kampane prisľúbil, že spraví všetko preto, aby sa výroba giganta Apple, presunula po rokoch naspäť do USA. Na prvé počutie to znie ako nejaký hoax, to predsa nie je možné. Donald Trump už vraj aj rokoval s Timom Cookom, ktorý potvrdil, že takúto možnosť zváži, ale nepriamo odpovedal, že si to musí premyslieť celé vedenie firmy. Dnes sa objavili nové skutočnosti, ktoré hrajú v Trumpov prospech. Vyjadril sa samotný Foxconn, ktorý by mohol v Amerike týmto spôsobom vytvoriť až 50 000 nových pracovných miest. Jeho prehlásenie hovorí o tom, že zvažuje výrobu v USA, niečo takéto by sa vraj mohlo vďaka výhodám naozaj oplatiť.

Okrem rôznych daňových úľav by tomuto faktu mohla prispieť aj obrovská investícia od Masayoshi Sona z japonskej SoftBank Group. Tá hovorí o čiastke neuveriteľných 50 miliard dolárov, ktorá by mala stačiť na to, aby Foxconn mohol v USA postaviť svoje továrne, nakúpiť stroje, techniku a všetko potrebné pre zahájenie výroby. Možno to znie ako fikcia, no po týchto správach zo strany Foxconnu prišla televízia CNBC, ktorá odvysielala správu, v ktorej Masayoshi Son drží list o zmieňovanej investícii. Na danom liste bolo jasne vidieť logá spoločnosti Foxconn a SoftBank a dodatku o ďalších 7 miliardách dolárov.

Papier - svetapple.sk

Samozrejme zatiaľ nevieme o tejto kuriozite nič. Foxconn sám bližšie nešpecifikoval s kým vlastne jednal, avšak išlo vraj o vzájomne odsúhlasené podmienky. Čo ale vieme je fakt, že Masayoshi Son a Terry Gou (zakladateľ spoločnosti Foxconn, ktorá po celom svete vyrába rôzne súčiastky a produkty) majú k sebe naozaj blízko a dokonca spolu aj podnikajú. Hovoríme napríklad o projekte Pepper – humanoid, ktorého výroba prebieha v továrniach Foxconn. Rovnako tak obaja títo vysoko postavení chlapíci investujú aj do Indického trhu, čo sa v budúcnosti zdá ako veľká výhodná ponuka.

Uvidíme, ako to celé dopadne. Tieto informácie znejú naozaj veľmi zaujímavo a určite budeme situáciu medzi Foxconnom, Applom a USA sledovať aj naďalej. O všetkých novinkách ťa budeme samozrejme okamžite informovať tak ostaň naladený a sleduj náš web!

Trump - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.