Nová generácia AirPods Pro by podľa očakávaní mala doraziť už čoskoro. Okrem miernych zmien vizuálu sa slúchadlá dočkajú celej plejády nových funkcií. Podľa by podľa správy portálu 52Audio nové slúchadlá od Apple získajú vychytávky ako detekcia srdcového tepu, schopnosť hlasovej asistencie na štýl načúvacieho prístroja alebo port USB-C.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako prehrávať hudbu z iPhonu do viacerých AirPods súčasne?

Súčasťou vyhlásenia sú aj nové rendery (obrázky v texte), na ktorých sa ukazuje mierne pozmenená verzia slúchadiel AirPods Pro 2. Očakávania analytikov v prípade chýbajúcej stopky sa nenaplnili, aspoň teda nie v tomto prípade konceptu. Celkovo tak ide o akýsi hybrid AirPods 3. generácie a súčasnej verzie AirPods Pro.

Najväčším lákadlom pripravovaných slúchadiel však nebude dizajn. Vylepšenia dorazia ako do zoznamu funkcií slúchadiel a vylepešnia zvuku, tak aj do nabíjacieho puzdra pre AirPods Pro 2. Poďme sa spolu pozrieť, na aké novinky sa môžeme tešiť.

Zdroj: 52audio

AirPods Pro 2 by mali doraziť s týmito novinkami: 

Aktualizovaný čip H1 – Očakáva sa, že nový čip s označením H1 bude mať vylepšený obalový systém SiP (System in Package) a schopnosti samoadaptívneho potláčania hluku. Bude obsahovať aj vyšší výkon a lepšiu spotrebu energie.

Integrácia siete Find My – Očakáva sa, že slúchadlá AirPods Pro 2 budú plne podporovať funkciu Find My, ktorá umožní ich lokalizáciu pomocou rovnomennej aplikácie Find My. S podporou súvisia aj vstavané reproduktory v puzdre, vďaka ktorým bude možné slúchadlá lepšie lokalizovať. Predchádzajúce zvesti naznačovali, že na puzdre bude reproduktor, ktorý im umožní prehrávať zvuk pri nesprávnom umiestnení.

Detekcia srdcového tepu – Fámy o pridaní tejto funkcie sú na stole už niekoľko mesiacov. Podľa zdrojom by však mali byť práve AirPods Pro prvými slúchadlami jablkového portfólia, ktoré budú schopné detegovať srdcový tep zvnútra ucha.

Detekcia teploty – Snímač srdcového tepu môže podporovať aj detekciu teploty. Je však veľmi nepravdepodobné, že by sa táto novinka dostala skôr do slúchadiel ako do hodiniek Apple Watch.

Zvukové vylepšenia –  AirPods Pro 2 budú mať zrejme spoločnú akustiku so slúchadlami AirPods 3, pričom budú obsahovať kombináciu prispôsobených vysokoamplitúdových meničov a zosilňovačov s vysokým dynamickým rozsahom. Súčasťou tejto vychytávky bude adaptívny ekvalizér, priestorový zvuk s dynamickým sledovaním hlavy a zdieľanie zvuku.

USB-C port – Namiesto Lightning by slúchadlá AirPods Pro 2 mohli mať konektor USB-C. Tento scenár je však stále nejasný, nakoľko Apple stále môže stihnúť predstavenie slúchadiel pred začiatkom regulácií zo strany EÚ.

AirPods ako načúvací strojček – Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple už roky skúma možnosti zabudovaných zosilňovačov, ktoré by AirPods premenili na načúvací prístroj.  Táto skutočnosť by mohla na seba vziať reálnu podobu už v prípade AirPods Pro 2.

Zdroj: 52audio

Finálny zoznam noviniek, s ktorými napokon AirPods Pro 2 vyrukujú je zatiaľ neznámy. Druhá generácia prémiových slúchadiel je však na ceste a podľa odhadov by mohla doraziť ešte do konca roka. Aké nové funkcie by ste uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here