V rodine jablkových produktov by ste len ťažko hľadali menej nenápadné zariadenie, ako je AirTag. Malú šikovnú placku si môže dovoliť doslova každý a možno ste sa už aj vy presvedčili, že sa to naozaj oplatí. AirTag za pár drobných vám totiž môže ušetriť poriadny balík peňazí.

Svoje o tom vie aj rodina, ktorej sa podarilo nájsť ukradnutú batožinu z medzinárodného letiska Charlotte Douglas, práve pomocou AirTagu. Téme sa venoval portál Appleinsider. Rodina Gavinovcov, ktorá sa chystala na dovolenku v Karolíne narazila na nečakanú prekážku, keď pri prevzatí batožiny na letisku zistila, že im chýba kufor. Neznámy zlodej však nevedel, že si vzal kufor, ktorý bol vybavený AirTagom. A pekne na to doplatil.

AirTag sa znovu ocitol v úlohe detektíva

AirTag si kúpila žena menom Catherine potom, čo si pozrela video na YouTube, ktoré ukazovalo, ako sa dá použiť na hľadanie stratených alebo ukradnutých vecí. Jeden kus AirTagu sa štandardne predáva za 39 €, a po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 32 €.

Ak si však kúpite väčšie balenie štyroch kusov, to sa bežne predáva za 129 €, a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 99 €. Jeden kus vás vďaka tomu vyjde na necelých 25 € a to je super cena.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Práve vďaka AirTagu sa rodine Gavinovcov napokon podarilo nájsť dôležité stopy. Pomocou Catherininho iPhonu, ktorá AirTag „nastražila“ a aplikácie Find My sledovali signál kufra pozdĺž diaľnice Interstate 85 smerom na Gastoniu v Severnej Karolíne.

Čo všetko dokáže AirTag za 30 €? Kúpiť by ste si ho mali aj vy
Zdroj: Unsplash / Onur Binay / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Hoci ich prvý pokus skončil neúspešne, rodina sa nevzdala. Na Štedrý deň ich posledná kontrola polohy AirTagu zaviedla do domu v Gastonii.

Nanešťastie, keď rodina Gavinových získala späť svoj kufor, našla ho takmer prázdny. Catherine podľa Queen City News predpokladala, že zlodeji mohli oblečenie predať za hotovosť.

Podozrivý účastník bol zatknutý a čelí obvineniam z krádeže a trestného činu súvisiaceho s drogami, pričom jeho kaucia bola stanovená na 10 000 dolárov.

Udalosť s rodinou Gavinovcov poukazuje na znepokojujúci nárast krádeží batožiny na letiskách. Lokátor AirTag je v takýchto situáciách užitočným nástrojom, pretože ponúka možnosť sledovania v reálnom čase.

AirTag
Zdroj: Unsplash / Đức Trịnh

Odborníci však upozorňujú na obmedzenia tohto zariadenia, predovšetkým na jeho závislosť od blízkosti zariadení Apple pri prenose signálu. Sledovací signál sa môže stratiť, ak sa ukradnuté predmety prevezú do oblastí bez používateľov iPhonov.

Prečítajte si tiež  Apple začal rozdávať AirTag v limitovanej edícii: Tomuto sa hovorí podpora predaja

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -