Koncom minulého týždňa sme sa dočkali vydania aktualizácie watchOS 9.5, ktorá opravovala niekoľko chýb operačného systému pre hodinky Apple Watch. Nový update však paradoxne spôsobuje nepríjemný problém pre množstvo používateľov.

Od aktualizácie na watchOS 9.5 si viacerí majitelia Apple Watch všimli nezvyčajný zelený odtieň displeja pri prístupe k určitým prvkom rozhrania. Svoje postrehy zdieľali na rôznych fórach, medzi ktorými nechýbajú ani príspevky na Reddite.

Problém sa týka zrejme všetkých modelov bez ohľadu na sériu hodiniek. Z príspevkov však vyplýva, že horšie na tom môžu byť hlavne staršie modely Apple Watch. Zvláštny zelenkastý odtieň je vidieť napríklad pri zadávaní prístupového kódu, alebo v ovládacom centre.

Riešenie snáď príde čoskoro

Nebolo by to prvýkrát, čo sa podobný problém vyskytol prakticky hneď po vydaní novej systémovej aktualizácie. Hoci Apple ešte nič oficiálne nepotvrdilo, je viac ako pravdepodobné, že už čoskoro sa dočkáme doplnkového updatu, ktorý túto komplikáciu odstráni.

watchOS 9.5 problém
Zdroj: MacRumors

Takmer určite sa jedná o softvérovú chybu a nie o hardvérové zlyhanie. Niektorým používateľom sa podarilo po reštartovaní hodinky dostať do pôvodného stavu, no mnohí toto šťastie nemali.

Novú aktualizáciu môžeme očakávať už čoskoro, pravdepodobne ešte pred vydaním watchOS 9.6. Predpokladáme, že ďalší update by mohol priniesť označenie watchOS 9.5.1 a bude zameraný najmä na opravu tohto zvláštneho bugu.

Ako ste na tom po inštalácii watchOS 9.5 na svojich hodinkách vy? Stretli ste sa s rovnakým problémom? Podeľte sa s nami o vaše postrehy v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 sú v zľave u autorizovaného predajcu Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -