Instagram sa v poslednej dobe postaral o niekoľko nových vychytávok, ktoré dorazili do aplikácie pre iPhone. Tento týždeň používatelia objavili ďalšiu novú funkciu, ktorá sa dostáva do aplikácie Instagram v systéme iOS a ktorá im bude zjednodušovať život. Vďaka použitiu praktických widgetov budete môcť prejsť do nahrávania príbehov priamo zo zamknutej obrazovky. Ak ste aktívni na sociálnej sieti, tento trik vám môže ušetriť množstvo času, ale aj energie.

Najnovšia verzia aplikácie Instagram pre iPhone prináša nový widget, ktorý slúži ako skratka zo zamknutej obrazovky. Po spustení presunie používateľa priamo do kamery pre nahrávanie príbehov na Instagrame.

Widget funguje presne tak, ako sa od neho očakáva a je veľmi rýchly, čo je pre jeho úspech kľúčové. Stačí ťuknúť a aplikácia Instagram je pripravená na snímanie fotiek alebo nahrávanie videí pre pridanie do príbehu. Vďaka tomu vás už nezaskočí žiadna situácia, kedy sa aplikácia načíta príliš dlho a vám unikne dôležitý moment, ktorý ste chceli zaznamenať.

Do Stories na Instagrame sa dostanete oveľa jednoduchšie

Nový widget je určite vítanou správou pre tých, ktorí často zverejňujú Stories na Instagrame. Používateľ už nemusí odomykať telefón, hľadať aplikáciu a následne otvárať obrazovku pre príbehy.

Instagram
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa

Spoločnosť Meta však rozhodne novinkami nešetrí. Už čoskoro by sme sa mali dočkať vychytávky s názvom App Clip, ktorá umožní používať platformu krátkych videí Reels, aj keď nemajú nainštalovanú aplikáciu Instagram.

Pokiaľ ide o nový widget na zamknutej obrazovke, musíte mať nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Instagram. Nezabudnite ani na to, že widgety na zamknutej obrazovke vyžadujú systém iOS 16 alebo novší, takže sa presvedčte, že na vašom zariadení používate správny systém. V opačnom prípade musíte uskutočniť update.

Prečítajte si tiež  Ak zapnete reklamu na Facebooku / Instagrame cez iPhone, zaplatíte za ňu o 30 % viac. Zarobí ich Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -