Zdá sa, že aplikácia WhatsApp, ktorá bude optimalizovaná aj pre iPad sa konečne blíži ku svojmu oficiálnemu vydaniu. V najnovšej beta verzii v rámci TestFlight spoločnosť Meta umožnila používateľom pripojiť iPad k svojmu účtu WhatsApp bez závislosti od iPhonu. Funguje to vďaka modernizácii funkcie Link a Device.

WhatsApp umožňuje používateľom pripojiť až štyri zariadenia k jednému účtu, ktoré sa môžu dostať k chatom aj keď ich hlavný smartfón nie je online. Všetky pripojené zariadenia majú end-to-end šifrovanie pre správy, médiá a hovory. Zatiaľ čo táto funkcia funguje aj na počítačoch Mac, iPad také šťastie zatiaľ nemá. To sa však už čoskoro môže zmeniť.

Podľa portálu WABetaInfo, ktorý skúma kód aplikácie, WhatsApp začal testovať možnosť používania iPadu ako pripojeného zariadenia skutočne vo veľkom. Nový režim umožní, že všetky správy, ktoré sa odosielajú alebo prijímajú na iPade sa budú synchronizovať s primárnym telefónom účtu, či už je to iPhone alebo Android.

Aplikácia WhatsApp pre iPad
Zdroj: Wabetainfo

Aby mohli používatelia otestovať nový režim, WhatsApp vydal natívnu aplikáciu pre iPad vytvorenú na báze Apple Catalyst. Túto beta verziu kompatibilnú s iPadom si môžu stiahnuť všetci testeri s beta aplikáciou pre iOS prostredníctvom aplikácie TestFlight.

WhatsApp a Instagram nikdy nemali natívnu podporu pre iPad, hoci o to žiadali mnohí používatelia. Facebook na iPade už existuje pomerne dlhý čas. Nie je známe, kedy bude aplikácia WhatsApp pre iPad dostupná pre všetkých používateľov, no jej prítomnosť v beta verzii naznačuje, že by to mohlo byť čoskoro. Konečne!

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Používate WhatsApp? Aplikácia sa čoskoro zmení na nepoznanie (+ foto)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -