Spoločnosť Meta plánuje spustiť svoju sociálnu sieť Threads v Európskej únii už o niekoľko týždňov. Konkurent pre X (predtým Twitter) chce stiahnuť používateľov Instagramu a Facebooku na svoju stranu. Podľa najnovšej správy The Wall Street Journal sa tak stane už tento mesiac.

Služba Threads bola spustená na väčšine trhov v júli, no v EÚ bola oneskorená, z dôvodu regulácií a predpisov pre online služby. Threads môžu prenášať údaje z Instagramu vrátane informácií o správaní a reklame. Práve tento fakt sa predstaviteľom Európskej únie veľmi nepozdával a Mark Zuckerberg mal značné problémy. Zdá sa však, že ich už nadobro vyriešil.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Threads si užijeme už aj v Európe. Má to však háčik

Podľa nového príspevku denníka The Wall Street Journal spoločnosť Meta dodrží predpisy tým, že používateľom v EÚ umožní používať Threads iba na prezeranie a to bez profilu, ktorý by im umožňoval zdieľať vlastné príspevky.

Bude to síce poriadne obmedzenie, no aspoň sa Európania dostanú ku obsahu, ktorý dnes nevidia.

Threads
Zdroj: 9to5mac

Tento scenár tak potvrdí vyjadrenia šéfa Instagramu Adama Mosseriho, ktorý povedal, že platforma umožňuje odstrániť alebo deaktivovať profil Threads samostatne bez toho, aby to ovplyvnilo súvisiaci účet Instagramu.

Vďaka rozšíreniu trhu by mal počet používateľov služby Threads rapídne narásť. Vedúci spoločnosti Meta Mark Zuckerberg minulý mesiac v rámci hovoru o výsledkoch spoločnosti povedal, že Threads má teraz niečo pod 100 miliónov používateľov mesačne.

Od svojho spustenia začiatkom tohto roka získala webovú aplikáciu, možnosť vyhľadávať príspevky a funkciu úpravy príspevkov.

Prečítajte si tiež  Musk sa opäť predviedol: Spoločnosti Apple a ďalším inzerentom venoval spŕšku nadávok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -