Ešte začiatkom minulého mesiaca sme sa v technologickom svete stretli s obrovskou novinkou. Na trhu pribudla sociálna sieť Threads, ktorá je alternatívou pre Twitter, respektíve X a stojí za ňou spoločnosť Meta prevádzkujúca aj Instagram, Facebook či WhatsApp.

Už v priebehu prvého týždňa zaznamenala nová komunikačná platforma obrovský úspech. Aj napriek tomu, že v Európe nie je z legislatívnych dôvodov dostupná a Meta pre ňu blokuje aj prístup z VPN, do svojich smartfónov si ju stihlo stiahnuť skoro 100 miliónov používateľov.

Netrvalo dlho a počet stiahnutí sa o pár dní zvýšil až na 150 miliónov, čím sa Threads začal pomerne nebezpečne približovať k Twitteru / X, ktorý má cca 350 miliónov aktívnych používateľov. Dobrý rozbeh však podľa BBC teraz zastavuje rýchly pád.

Mark Zuckerberg sa totiž medzičasom stihol vyjadriť, že ak sa do Threads prihlásilo 100 miliónov používateľov, bolo by úžasné, keby na sociálnej sieti zostali všetci, alebo sa udržala aspoň polovica z nich. Jeden z najbohatších mužov na svete však ďalej dodal, že v tomto štádiu zatiaľ Threads nie je, takže strata môže byť oveľa vyššia, pokojne aj na úrovni 70 %!

Miliardár však nemá hlavu v smútku a naopak sa teší aj z počiatočného úspechu, ktorý sa dostavil bezprostredne po spustení projektu. Situáciu opisuje, ako normálnu a zlepšenia počtu denných používateľov sa vraj dočkáme vo chvíli, keď do aplikácie pribudnú nové funkcie. Nechajme sa teda prekvapiť, ako sa bude dariť sociálnej sieti Threads naďalej.

banner loopi
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Facebook bez lajkov sa začína dostávať do sveta.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here