Jedna z najrozšírenejších aplikácií na chatovanie pre iOS a Android sa už čoskoro dočká veľkého redizajnu. Spoločnosť Meta sa pripravuje na novú verziu rozhrania WhatsApp, v ktorom sa dočkáme modernejšieho vzhľadu a novej farebnej schémy. Už onedlho tak dáme zbohom zelenej farbe, ktorá je pre apku typická od jej vzniku.

Spoločnosť Meta priniesla v posledných mesiacoch niekoľko zaujímavých zmien a vo svojej aktivite aj naďalej pokračuje. Nové rozhranie je ešte v štádiu vývoja, no WhatsApp neustále pracuje na jeho vylepšovaní pred oficiálnym spustením. K dispozícii má byť pre všetky mobilné platformy. Líšiť sa bude maximálne v detailoch, ktoré sa týkajú používateľského rozhrania iOS alebo Android.

Vďaka najnovšej beta verzii WhatsApp pre Android 2.23.20.10 sa podarilo zistiť, že WhatsApp chce skutočne od základov prekopať rozhranie aplikácie pridaním nových ikon a farieb.

WhatsApp sa dočká veľkých zmien používateľského rozhrania

WhatsApp má v pláne urobiť dôležité zmeny v rozhraní pre budúcu aktualizáciu aplikácie. Konkrétne spoločnosť navrhla nové ikony, ktoré majú spraviť rozhranie modernejším a zvýšiť jeho vizuálnu atraktivitu.

Navyše je v pláne použitie novej zelenej farby ako hlavnej témy pre svetlý aj tmavý režim a tiež zmena farby chatovej bubliny a plávajúceho tlačidla akcie.

WhatsApp redizajn používateľského rozhrania
Zdroj: Wabetainfo

Nové ikony budú viditeľné aj v nastaveniach aplikácie a na informačnej obrazovke chatu. Rovnaké zmeny boli zaznamenané ako v beta verzii pre operačný systém Android tak aj pre iOS verziu.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa nových zmien dočkáme a či pribudnú v plánovanej aktualizácii aj ďalšie novinky. Nové rozhranie so zmenenými ikonami a farbami je ešte vo vývoji a bude dostupné v najbližšej aktualizácii. O jej oficiálnom spustení vás budeme informovať.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Obrovská inovácia pre WhatsApp: Apple používatelia na toto čakajú roky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -