Meta sa pokúsi ukradnúť vietor z plachiet spoločnosti Apple tým, že plánuje oznámiť svoj headset Meta Quest 3 už v priebehu tohtoročnej jesene. Je však viac než možné, že tento krok sa spoločnosti vôbec nemusí vyplatiť.

Spoločnosť Meta svojho času oznámila štvorročný plán, v ktorom tvrdila, že do konca roka 2023 vydá aktualizovanú náhlavnú súpravu Meta Quest 3. Tá by však mala byť určená iba pre virtuálnu realitu (VR). V tomto ohľade má gigant z Cupertine jasný náskok, keďže Vision Pro kombinuje prvky virtuálnej a rozšírenej reality v jednom mimoriadne komplexnom zariadení.

Náhlavná súprava s rozšírenou realitou (AR) vyžaduje, aby bol používateľ schopný vidieť digitálny obsah vytvorený v náhlavnej súprave, ale aj reálny svet, ktorý sa nachádza v jeho okolí.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro premení akýkoľvek povrch na dotykový displej. Takto to bude fungovať

Spoločnosť Meta stále očakáva, že v roku 2024 bude mať k dispozícii iba internú demonštračnú náhlavnú súpravu AR s kódovým názvom Orion. Apple bude svoj Vision Pro v tomto čase už predávať na prvom americkom trhu.

Apple Vision Pro má byť hotovým zázrakom na poli AR/VR

Meta sa však rozhodne nevzdáva a chce priniesť ďalšie možnosti, ako sa vyrovnať v konkurenčnom boji gigantovi z Cupertina. Jej ďalšia náhlavná súprava tak bude musieť priniesť podobné prvky ako Apple Vision Pro.

Doterajšie headsety z dielne Meta sú totiž podľa analytikov a testerov minimálne tri roky za jablkovou spoločnosťou a to je pre Marka Zuckerberga tvrdá osobná porážka.

Apple Vision Pro
Zdroj: YouTube / Adam Savage’s Tested

Hoci je trh so súpravami pre virtuálnu a rozšírenú realitu relatívne novým územím, ktoré sa zatiaľ iba vyvíja a objavuje, konkurenčný boj tu prebieha v plnom prúde. Ku ktorému zariadeniu na poli VR/AR headsetov sa prikláňate vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme Apple Vision Pro rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -