Spoločnosť Meta chrlí novinky pre svoje sociálne siete ako na bežiacom páse. Dôkazom toho je aj nová funkcia pre WhatsApp, ktorá prinesie očakávanú vychytávku pre skupinové konverzácie.

Hlasové hovory sa dočkajú vylepšenia v group chatoch

Aplikácia bude po novom podporovať hlasové hovory bez toho, aby ste otravovali všetkých používateľov nachádzajúcich sa v skupine. Hlasový chat sa po novom zapne aj bez toho, aby volal každého člena skupiny. Každý účastník dostane tiché upozornenie, na ktoré môže no nemusí zareagovať.

Táto funkcia je dostupná pre skupinové chaty vo WhatsAppe s 33 až 128 členmi. Členovia skupiny, ktorí sa nezúčastnia na hlasovom hovore môžu vidieť, kto je v chate aktívny v hlavičke chatu a v záložke Chaty.

K hovoru sa môžu kedykoľvek počas jeho trvania pripojiť alebo odhlásiť. Ak šifrovaný chat zostane 60 minút neaktívny, automaticky sa skončí.

Voice Chat pre skupinové konverzácie WhatsApp
Zdroj: Wabetainfo

Spoločnosť Meta túto funkciu priniesla bez toho, aby to predtým avizovala v poznámkach k vydaniu. Novinka je preto dostupná ako pre používateľov systému iOS, tak aj Android v najnovšej aktualizácii.

Minulý týždeň sme sa dočkali novinky, ktorá priniesla novú funkciu ochrany súkromia. Ide o možnosti, vďaka ktorej dokážete vo WhatsAppe skryť vašu IP adresu a tým chrániť osobné údaje. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prináša novú funkciu, vďaka ktorej budete ešte viac zabezpečení

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -