Spoločnosť Meta v súvislosti so svojou chatovacou apkou rozhodne nezaháľa a my sa preto už čoskoro môžeme tešiť na pridanie ďalšej zaujímavej funkcie. WhatsApp sa chystá zaviesť podporu kľúčov Passkeys, ktorá výrazne zlepší zabezpečenie a efektivitu hesiel.

Príchod vychytávky potvrdili aj samotní vývojári aplikácie, no ako tomu už býva zvykom, prví ju budú mať možnosť vyskúšať majitelia Androidov. Aktualizácia sa však následne rozšíri aj na operačný systém iOS. Akonáhle dostane WhatsApp podporu pre PassKeys, budete sa môcť zbaviť hesla alebo prístupového kódu a na overenie totožnosti použiť iba Face ID alebo Touch ID.

PassKeys prinesú efektívnejšie overovanie na WhatsApp

Hoci už teraz môžeme uložiť heslá do kľúčenky a používať jeden zo spomenutých spôsobov autentifikácie, to čo sa deje na pozadí pri použití novej funkcie, je celkom odlišné.

Zjednodušene povedané, pri PassKeys nie je potrebné žiadne meno ani heslo. K dispozícii je iba verejný a súkromný kľúč. Keď si nastavíte nový kľúč, vaša aplikácia alebo webová stránka dostane váš verejný kľúč. Pri prihlásení služba jednoducho požiada vaše zariadenie o overenie vašej identity.

WhatsApp Passkeys
Zdroj: Wabetainfo

iPhone, iPad alebo Mac potom použije Face ID alebo Touch ID na potvrdenie vašej identity a jednoducho oznámi službe, že ste to vy. Služba následne uvoľní prístup vášmu zariadeniu pretože vie, že overenie prebehlo lokálne.

Okrem toho, že používateľom odpadne potreba pamätať si heslo, je ďalšou veľkou výhodou aj bezpečnosť. Prihlasovacie údaje sa nedostanú do rúk hackerom pri útoku na platformu, pretože služba nevie aký je váš súkromný kľúč.

Vydanie tejto novinky zatiaľ nedostalo žiaden oficiálny dátum, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa dostane do aplikácie v najbližších týždňoch. Po systéme Android sa krátko na to dočkajú aktualizácie aj majitelia iPhonov.

Prečítajte si tiež  Vyzrel Apple nad Európsku úniu s iMessage? Službu nemá prečo odomykať pre Messenger či WhatsApp

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -