Spoločnosť Meta neprestáva raziť cestu pridávania nových funkcií do svojich aplikácií, čo platí aj o apke WhatsApp. Do známej platformy bola zavedená nová funkcia ochrany súkromia, ktorá vám umožní skryť vašu IP adresu. V súčasnej verzii sa hovory cez WhatsApp vytvárali ako priame spojenie medzi používateľmi.

To síce zabezpečuje najlepšiu možnú kvalitu zvuku no na druhej strane to znamená, že pripojené zariadenia si musia navzájom prezradiť svoje IP adresy a to už predstavuje určité bezpečnostné riziká. Nové nastavenie súkromia funguje tak, že všetky vaše hovory sa prenášajú cez servery WhatsApp, aby sa zakryla vaša poloha. Väčšina služieb na telefonovanie, ktoré dnes ľudia používajú, zavádza medzi účastníkmi spojenie peer-to-peer, čo bol doteraz aj prípad WhatsAppu.

WhatsApp chce dosiahnuť lepšiu ochranu dát 

Účastníci musia poznať svoje IP adresy, aby mohli byť dátové pakety hovoru doručené do správneho zariadenia. To znamená, že IP adresy sú viditeľné pre obidvoch volajúcich pri vzájomnom spojení.

WhatsApp skrytá IP adresa
Zdroj: Meta

IP adresy môžu obsahovať informácie ako napríklad údaje o geografickej polohe alebo o poskytovateľovi internetu. Na vyriešenie obavy o súkromné informácie v aplikácii WhatsApp zaviedli novú funkciu, ktorá umožní chrániť IP adresu počas hovorov. Dôležité je tiež podotknúť, že sociálna sieť WhatsApp zachová pre hovory aj plnohodnotné end-to-end šifrovanie (na zariadeniach), ktoré už môžeme poznať aj zo správ. Uvidíme, ako bude na túto šikovnú a veľmi prínosnú zmenu reagovať konkurencia. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Rusko úplne zakáže VPN služby: Dôvodom je Meta, ktorú vláda považuje za extrémistickú organizáciu

Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -