Spoločnosť Apple si vždy razila cestu uzavretého ekosystému, pričom obchod App Store bol jediným spôsobom, ako do iPhonu dostať nové aplikácie a hry. To by sa však už onedlho malo zmeniť. Apple sa chystá v najbližších týždňoch „rozdeliť“ App Store na dve časti. Donútili ju k tomu požiadavky Európskej únie na sprostredkovanie alternatívneho virtuálneho obchodu.

K téme sa vyjadril známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg v jednom zo svojich príspevkov. V ňom uviedol, že spoločnosť Apple sa pripravuje na zavedenie zmien v obchode App Store v EÚ, aby splnila požiadavky nadchádzajúceho zákona o digitálnych trhoch v tomto regióne.

Európska únia dostane špeciálny obchod App Store

Z tohoto dôvodu sa zrejme App Store v EÚ odlíši od zvyšku sveta, aby vyhovel novým právnym požiadavkám. Spoločnosť má na dosiahnutie súladu s úniou len niečo vyše siedmych týždňov, keďže konečný termín je 7. marec. Podľa analytika sa však celá zmena uskutoční skôr, aby si Apple nechal dostatočný čas pred deadlinom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

App Store
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Minulý týždeň prebehlo v Apple Parku stretnutie generálneho riaditeľa Tima Cooka s vedúcou Európskej únie pre ochranu hospodárskej súťaže Margrethe Vestagerovou.

Vestagerová upozornila Cooka na blížiacu sa povinnosť spoločnosti Apple dovoliť používateľom inštalovať obchody s aplikáciami tretích strán a umožniť sideloading aplikácií podľa dohody.

Apple bude tiež musieť umožniť vývojárom propagovať svoje ponuky aj mimo App Store a používať platobné systémy tretích strán. Nebude to však jediná zmena, ktorú bude Apple donútený vykonať kvôli EÚ.

Gigant z Cupertina totiž bojuje aj na frontoch týkajúcich sa FaceTime, iMessages a Siri, ktoré by sa tiež mali dočkať určitých úprav. To, či sa to naozaj stane skutočnosťou ukáže až čas. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Budúcnosť je tu: Apple oficiálne spúšťa App Store pre náhlavnú súpravu Vision Pro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -