Spoločnosť Apple nemá šancu vyhrať svoj „spor“ s Európskou úniou. Technologický gigant sa musí podvoliť novým pravidlám na starom kontinente, ktoré mu prikazujú, aby odomkol iPhone aj pre aplikácie, ktoré si tu bude možné nainštalovať mimo internetového obchodu App Store. Tento proces sa nazýva sideloading.

Hoci je pravda, že firma voči tomuto kroku bojuje zubami nechtami, jej posledný argument, že neprevádzkuje jeden, ale hneď niekoľko obchodov App Store (pre každé zariadenie ako iPhone, iPad, Mac, Apple Watch samostatne) pred komisármi skoro určite neobstojí. Aj preto sa v Cupertine musia pripraviť asi najväčšiu zmenu, akú sme na iPhone za posledných 17 rokov jeho existencie videli.

Ako informuje AppleTrack, ku tejto téme sa vyjadril aj Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý patrí medzi najpresnejších analytikov a leakerov súčasnosti.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

V jeho poslednej správe sa konkrétne píše, že aj keď Apple nechce, na iPhone bude musieť povoliť inštaláciu apiek mimo App Store už v priebehu niekoľkých týždňov.

Samotný zákon síce nadobudne svoju platnosť až v marci 2024, no Apple si bude chcieť najskôr všetko vyskúšať a otestovať, takže spustenie na konci januára, prípadne na začiatku februára je vlastne celkom logické a hlavne veľmi reálne.

Novinku môže zaviesť blížiaci sa update. Apple sa bojí o bezpečnosť 

Dokonca si to gigant môže spojiť s aktualizáciou iOS 17.3, ktorá je v pokročilom štádiu vývoja a presne v uvedenom termíne by mohla byť k dispozícii pre verejnosť. Potvrdené, to ale zatiaľ samozrejme nie je.

V neposlednom rade musíme spomenúť, že okrem toho, že z App Store si budete môcť sťahovať iné internetové obchody s aplikáciami, tento druh softvéru bude iPhone podporovať pravdepodobne aj pri inštalácii priamo z internetu.

To je hlavný dôvod, prečo sa spoločnosti Apple nový zákon EÚ nepáči. Firma je presvedčená, že to zásadným spôsobom ohrozí bezpečnosť používateľov. To, ako to celé bude vyzerať v tejto chvíli nevieme.

Určite však pôjde o zmenu, ktorú pocíti každý z nás. V tejto chvíli nám teda nezostáva nič iné, ako počkať, kým sa veci vyvinú. Každopádne sideloading na iPhone je dnes považovaný za skoro samozrejmú vec. Apple sa tomu nemá ako vyhnúť.

Prečítajte si tiež  Samsung si robí srandu z Apple. Aj majitelia iPhonov si môžu vyskúšať, aké je to mať skladací smartfón

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -