Prípravy na uvedenie náhlavnej súpravy Apple Vision Pro, ktorá dorazí už o pár týždňov, sú v plnom prúde. Pri tejto príležitosti Apple spúšťa obchod App Store pre platformu visionOS. Pri spustení predaja sa tak dočkáme množstva aplikácií a hier, ktoré sú kompatibilné s novým rozhraním.

Vývojári vďaka tomuto kroku už môžu vydávať aplikácie pre zariadenie Vision Pro, ktoré sa automaticky zobrazia vo virtuálnom obchode. Zákazníci zatiaľ nemajú prístup k náhlavnej súprave, no recenzenti, ktorí už zariadením disponujú, budú môcť skúsiť aplikácie tretích strán, ako aj špeciálne verzie natívnych apiek od Apple.

Obchod App Store pre systém visionOS je oficiálne spustený

V obchode s aplikáciami visionOS App Store budú aplikácie, ktoré sú špeciálne navrhnuté na využitie funkcií virtuálnej a rozšírenej reality. Okrem nich tu však nájdeme aj štandardné iOS aplikácie, ktoré bude možné otvoriť v 2D režime.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Existujúce apky sa totiž dajú preniesť na zariadenie Vision Pro bez akéhokoľvek kroku zo strany vývojára, čo znamená, že väčšina aplikácií by mala byť dostupná aspoň v takejto forme.

Kedy vychádza Apple Vision Pro? 

Predobjednávky pre náhlavnú súpravu by mali začať na americkom trhu už 19. januára 2024 o 5. hodine ráno. Na Slovensku bude v tom čase 14:00.

Objednávky budú zatiaľ možné len v Spojených štátoch a spoločnosť Apple ešte neoznámila, kedy bude náhlavná súprava dostupná v iných regiónoch.

Prvé kusy sa potom k zákazníkov dostanú najskôr 2. februára, kedy má byť Apple Vision Pro oficiálne naskladnený v kamenných prevádzkach a rovnako na skladoch pre Apple Online Store.

Apple Vision Pro prostredie
Zdroj: Apple, X / M1Astra (úprava redakcie)

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro si kúpia iba tí najrýchlejší: Počet kusov bude zo začiatku extrémne nízky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -