Hoci počítače Mac každoročne prekvapujú svojim výkonom a funkciami, prešlo už veľa času od chvíle, kedy sme sa sa v tomto segmente dočkali poriadnej dávky inovácie. Spoločnosť Apple sa však pripravuje na revolúciu, ktorá zmení spôsob, akým používame osobné počítače. Už onedlho sa dočkáme MacBooku so skladacou obrazovkou podobne, ako to poznáme z moderných smartfónov.

Podľa informácií od analytika dodávateľského reťazca spoločnosti Apple Ming-Chi Kua, plánuje spoločnosť LG začať hromadnú výrobu zobrazovacích panelov pre nový typ MacBooku. Ten by mal disponovať 20,2″ alebo 18,8″ skladacou obrazovkou.

MacBook so skladacou obrazovkou bude poriadne drahý

Kuo v príspevku na portáli Medium uviedol, že cieľom spoločnosti Apple je vyrobiť skladací displej, akým momentálne nedisponuje žiadny z konkurentov.

Obrazovka bude v rozloženom stave kompletne bez záhybov, čím sa zabezpečí dojem celistvého displeja. Tento „efekt“ si však bude vyžadovať použitie nákladných komponentov.

Mac s dotykovou obrazovkou
Zdroj: Luna Display

V dôsledku použitia drahej technológie by cena skladacieho MacBooku mohla byť takmer rovnaká, ako cena náhlavnej súpravy Apple Vision Pro, ktorá začína na čiastke 3 500 $ (v Európe môže stáť cez 4000 €). Je teda možné, že si za MacBook s ohybným displejom zaplatíme pokojne aj o tisícku, viac ako v prípade súčasných „Pro“ modelov.

Podľa doterajších odhadov sa zdá, že skladací MacBook môže byť bližšie, ako sme predpokladali. Apple už dlhšie pracuje na vývoji vlastných skladacích displejov, vďaka čomu spoločnosť nadobudla skúsenosti v tejto oblasti.

Len nedávno sme vás napríklad informovali o tom, že ohybný displej od Apple môže mať „samoliečiacu“ funkciu. Prezradil nám to patent, ktorý táto firma získala.

Ak sú analytické predpoklady a správy z dodávateľského reťazca správne, MacBook so skladacou obrazovkou by mal doraziť už v priebehu budúceho roka.

Očakáva sa, že zariadenie bude vybavené čipom Apple Silicon M5 novej generácie, ktorý ešte nebol oficiálne oznámený. Ten ponúkne pokročilé prvky umelej inteligencie, ktoré budú zahrnuté do celého jablkového ekosystému.

Je teda jasné, že budúcnosť pre jablkové zariadenia prinesie ešte veľké veci. Na druhej strane sa však treba pripraviť na to, že to nebude zadarmo. Apple vstupuje do novej „Ultra“ éry. Viac sme to rozobrali v samostatnom článku na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Skladací iPhone / iPad dostane sci-fi technológiu. Jeho displej sa sám opraví

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -