Zdá sa, že spoločnosť Apple plánuje do ponuky svojich počítačov zahrnúť ďalší model, ktorý sa takmer okamžite môže stať bestsellerom. Nové úniky totiž poukazujú na fakt, že gigant z Cupertina chce vstúpiť na pole cenovo dostupných počítačov, s ktorými sa bude snažiť konkurovať Chromebookom.

Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca sa Apple už budúci rok vytasí s lacnejším MacBookom, ktorý má byť primárne určený pre študentov a menej náročných spotrebiteľov. Nové modely budú stále mať kovový kryt, no budú disponovať menej výkonným čipom a nízkonákladovými komponentami.

Čas uvedenia na trh údajného nového radu MacBookov zrejme závisí od kapacít u hlavných dodávateľov spoločnosti Apple, ako sú Quanta Computer a Foxconn. Najskorším dátumom uvedenia takéhoto zariadenia by sa mohla stať druhá polovica budúceho roka.

Netreba pri tom zabúdať, že tento recept môže perfektne fungovať. Dnes patrí medzi najpredávanejšie MacBooky ten úplne najlacnejší model s čipom M1, ktorý firma predstavila ešte v roku 2020. Aj keď sa pôvodne predával za 1 199 €, dnes ho po kliknutí na tento odkaz zoženiete od 965 €. Vďaka stále výkonnému hardvéru vám tento „stroj“ vydrží celé roky a keďže sa spolieha na moderný dizajn, môžete mať istotu, že tak ľahko nezostarne.

Apple sa chystá na uvedenie najlacnejšieho MacBooku v histórii

Podľa portálu DigiTimes Research sa v roku 2019 predalo viac ako 13,9 milióna Chromebookov, pričom v roku 2020 ich počet vzrástol na viac ako 30,4 milióna a v roku 2021 na 33,5 milióna. Tieto údaje poukazujú na popularitu lacnejších notebookov. Práve do tohto vlaku by rada naskočila aj jablková spoločnosť.

Momentálne sa jedná o prvú správu tohto druhu, takže žiadne bližšie informácie zatiaľ nie sú dostupné. Je však pravdepodobné, že Apple sa bude držať podobného receptu ako v prípade iných cenovo dostupnejších produktov.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / The Everyday Dad (úprava redakcie)

Ako ekvivalent nového modelového radu MacBookov môže poslúžiť iPhone SE alebo základný iPad. Práve táto dvojica produktov je vo svojich kategóriách najlacnejšia, no ponúka solídny výsledok v pomere ceny a výkonu.

Čo by ste na cenovo dostupnejší no zároveň menej výkonný MacBook povedali vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  5 funkcií s 3D Touch, ktoré si možno nepoznal!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -