Aktualizované 7. júna 2024 – Film F1 s Bradom Pittom má prvý trailer 

Ako sme už avizovali dávnejšie, na platformu Apple TV+ mieri nový snímok, ktorý poteší fanúšikov legendárneho Brada Pitta, ale aj motoršportu. Film sa bude zameriavať na závody Formule 1 a ukáže nám plno akčných scén priamo z okruhov.

Ako sme už naznačili v nadpise, za produkciou tohto snímku stojí okrem štúdia Warner Bros aj spoločnosť Apple, vďaka čomu si ho budete môcť exkluzívne pozrieť na platforme Apple TV+ v rámci predplatného.

Ešte predtým však bude mať 27. júna 2024 premiéru v kinách a až o čosi neskôr sa dostane na stream. Zatiaľ si môžete pozrieť prvý trailer, ktorý vám odhalí, na čo presne sa môžete tešiť. Vyzerá to zaujímavo, čo poviete?

 

Pôvodný článok: 

Spoločnosť Apple oznámila dátum uvedenia svojho dlho očakávaného filmu z prostredia pretekov Formule 1. Hlavné úlohy vo filme, ktorý zatiaľ nemá oficiálny názov, ale je známy ako projekt F1, si zahrajú Brad Pitt a Damson Idris. Diváci sa snímky dočkajú na platforme Apple TV+, no ešte predtým si film budeme môcť pozrieť v predpremiére v kinách.

Za distribúciu v kinách bude zodpovedné štúdio Warner Bros. Filmový zážitok si užijeme aj na plátnach IMAX a to v spolupráci s Apple. Gigant z Cupertina sľubuje nabitú akciu plnú rýchlosti a to všetko podloží autentické natáčanie v reálnych aj upravených monopostoch.

Apple vložil do Projektu F1 ohromný balík peňazí

Režisérom tohto ambiciózneho projektu je Joseph Kosinski, ktorý sa preslávil filmom Top Gun: Maverick. Kosinski zdôraznil, že pri natáčaní využívajú špičkové technológie na zachytenie dynamiky pretekárskych áut. Herci majú k dispozícii autá F2, ktoré boli upravené tak, aby pripomínali vozidlá F1.

Formula
Zdroj: Unsplash / Clément Delacre

Filmový rozpočet sa odhaduje na viac ako 250 miliónov dolárov, čo svedčí o tom, že Apple projektu naozaj verí. Natáčanie sa uskutočnilo na rôznych skutočných pretekárskych okruhoch F1 a zahŕňalo aj scény počas reálnych Grand Prix víkendov.

Produkcia však bola v roku 2023 prerušená kvôli štrajku. Očakáva sa, že natáčanie bude pokračovať počas sezóny F1 v roku 2024.

Projekt je momentálne známy pod pracovným názvom “Apex F1”, odvodeným od mena fiktívneho pretekárskeho tímu vo filme. Brad Pitt stvárňuje postavu bývalého pretekára, ktorý sa vracia do akcie, aby podporil svojho mladého kolegu hraného Damsonom Idrisom.

V obsadení sa objavujú aj ďalšie renomované mená ako Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies a Sarah Niles.

Očakávaný celovečerný film bude mať premiéru v kinách 25. júna 2025 a o dva dni neskôr by sme sa ho mali dočkať aj na obrazovkách platformy Apple TV+. Od dátumu uvedenia nás delí ešte dosť času, no už teraz je jasné, že pôjde o jeden z najambicióznejších projektov jablkovej produkcie.

Prečítajte si tiež  Služba Apple TV+ mieri na Android. Poznáme podrobnosti

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9To5Mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.