Jablková filmová a seriálová platforma sa síce nemôže popýšiť najväčším množstvom obsahu, no ako sa hovorí – kvalita je niekedy viac ako kvantita. Programy Apple TV+ totiž pravidelne dostávajú nadpriemerné hodnotenia na portáli IMDb a to v prípade drvivej väčšiny filmov aj seriálov.

Od spustenia služby Apple TV+ uplynulo už neuveriteľných päť rokov a od tej doby sme si na nej mohli pozrieť desiatky pútavých snímok z pera rôznych svetoznámych režisérov. A hoci jej knižnica obsahu nie je taká rozsiahla ako u konkurencie, obsah z jablkovej produkcie si vyslúžil viacero prestížnych ocenení.

Apple TV+ stojí za produkciou najkvalitnejšieho obsahu

Podľa štúdie spoločnosti Self Financial je Apple TV+ streamovacou platformou s najvyšším hodnotením obsahu na IMDb, čo je výborným ukazovateľom jej kvality.

Portál sa postaral o analýzu hodnotenia IMDb pre obsah dostupný na hlavných amerických streamovacích platformách. Medzi sledovanými platformami sa nachádzali velikáni ako Amazon Prime Video, Netflix, Disney+, Hulu, Peacock, HBO Max, Paramount+ a spomínané Apple TV+.

Hodnotenie streamovacích platforiem podľa IMDb
Zdroj: Self Financial

Pokiaľ ide o knižnicu obsahu, Amazon Prime Video v súčasnosti vedie v tomto segmente s 13 827 hodnotenými filmami a seriálmi. Tento údaj je samozrejme rozdielny v závislosti od krajiny, keďže nie každý trh disponuje rovnakým obsahom. Na druhom mieste sa umiestnil Netflix, na ktorom nájdeme prekvapivo až o polovicu menej filmov a seriálov.

Apple dokazuje, že menej je niekedy viac

Na druhej strane Apple TV+ je streamovacia služba s najmenším katalógom, ktorá má k dispozícii len 271 titulov. Napriek najmenšiemu katalógu však vyniká najlepším priemerným hodnotením obsahu, aspoň podľa databázy IMDb.

Apple TV+ má priemernú známku 7,01 z 10. V štúdii sa naviac uvádza, že jedným z najlepšie hodnotených programov je seriál Ted Lasso, ktorý získal cenu Emmy.

Rozhranie aplikácie Apple TV+
Zdroj: Apple

Štúdia sa zaoberala aj mnohými ďalšími aspektmi streamovacích platforiem, napríklad najlepším obsahom pre deti. V tejto kategórii aj napriek obmedzenému katalógu opäť umiestnilo na prvom mieste Apple TV+. V kategórii najlepších športových a technologických relácií kraľuje Netflix.

Spoločnosť Apple plánuje v najbližšej dobe priniesť viac filmov a seriálov, čím sa knižnica služby výrazne navýši. Je teda jasné, že jablkovú platformu určite netreba odpisovať kvôli nedostatku obsahu. Uvidíme, ako sa jej bude dariť v budúcnosti.

Prečítajte si tiež  Veľkofilm Napoleon je na Apple TV+. Natočil ho Ridley Scott a vy si ho môžete pozrieť zadarmo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -