Filmová a seriálová platforma Apple TV+ sa už čoskoro dočká podpory pre ďalší operačný systém. Gigant z Cupertina chce rozšíriť svoje obzory a získať si novú základňu používateľov, čo chce docieliť príchodom na zariadenia s operačným systémom Android. Vzhľadom na to, že Apple sa zväčša zameriava na vlastný ekosystém, bude tento scenár predstavovať významný krok smerom dopredu.

O príchode Apple TV+ na smartfóny so systémom Android sa hovorí už dlhší čas. Nedávno sa však objavili nové informácie, ktoré to potvrdzujú. Tento krok vyplýva z pracovnej ponuky spoločnosti Apple, ktorú objavil analytik Mark Gurman z Bloombergu. Podľa jeho zistení hľadá Apple skúseného softvérového inžiniera pre Android, ktorý by sa stal súčasťou tímu Apple TV.

Apple TV má za cieľ rozšíriť svoju používateľskú základňu

Tento krok by umožnil používateľom Androidu prístup k obsahu Apple TV+ priamo cez aplikáciu namiesto webovej stránky. Presne tak sa totiž vedia ku službe dostať v súčasnosti.

Príchod dedikovanej aplikácie by zjednodušil prístup a zlepšil celkový používateľský zážitok. Apka by naviac priniesla exkluzívny obsah, ako je sezónny preukaz MLS a umožňovala by nákup alebo požičiavanie filmov a televíznych programov.

Aplikácia Apple TV na zariadeniach Apple
Zdroj: Apple

Apple už má niekoľko aplikácií dostupných pre Android, vrátane Apple Music a Move to iOS. Aplikácia Apple TV by preto bola významným prídavkom k existujúcim možnostiam.

Súčasná dostupnosť aplikácie Apple TV na zariadeniach Android TV naznačuje, že Apple je ochotný rozšíriť svoje služby aj mimo svojho ekosystému.

Ak by sa aplikácia Apple TV stala dostupnou na Android, pripojila by sa k širokej škále platforiem, kde je už dostupná. Okrem iOS zariadení, Macov, konzol PlayStation a Xbox ju nájdeme aj na streamovacích zariadení Roku a Amazon Fire TV, ako aj vo vybraných smart televízoroch.

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne konkrétne informácie o tom, kedy by mohla byť aplikácia Apple TV uvedená pre Android. Apple vy ju však mohol priniesť ešte v tomto roku, konkrétne ju spustiť spolu s novou generáciou operačných systémov na jeseň.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ oslavuje. Jej obsah je považovaný za najkvalitnejší, čím prekonáva Netflix, Max aj Disney+

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -