Apple má v kategórii nositeľnej elektroniky naozaj veľké ambície, ktoré rozhodne nekončia zariadeniami ako Apple Watch alebo AirPods. Spoločnosť chce vytvoriť inteligentné prstene, inteligentné náramky a šnúrky, ktoré by mohli spolupracovať s inými zariadeniami a objektmi.

Gigant z Cupertina si v posledných rokoch zaregistroval množstvo patentov a patentových prihlášok týkajúcich sa inteligentných prsteňov čo ukazuje, že spoločnosť berie tieto ambície naozaj vážne.

Inteligentný prsteň neponúkne iba sledovanie zdravotných funkcií

Jeden z najnovších patentov jasne ukázal, že spoločnosť Apple neplánuje len zariadenie v podobe konkurenčného prsteňa Oura Ring.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Ciele v tejto kategórii sú oveľa komplexnejšie. Nová patentová prihláška pojednáva o zariadení, ktoré by sa mohlo nosiť na rôznych častiach tela, napríklad na zápästí, ruke, nohe, členku, krku, alebo priamo na hlave.

Inteligentný prsteň Apple
Zdroj: PPUBS

Ako každá firma, tak aj spoločnosť Apple píše svoje patenty tak, aby zastrešila čo najširší okruh možností.

Väčšina týchto podrobností sa týka toho, s akými ďalšími zariadeniami by zariadenie v tvare prsteňa mohlo spolupracovať. Patent teda hovorí napríklad o gestách rukami, ukazovaní prstami alebo o polohe tela používateľa.

Hoci to spoločnosť Apple neuvádza, toto zariadenia by malo spolupracovať so širokou škálou ďalších produktov. V patente sa tiež uvádza, že prsteň by mohol slúžiť ako autentifikátor na overenie alebo ako ako prostriedok na platenie na štýl Apple Watch.

Prsteň by tiež mohol slúžiť ako nenápadné a pohodlné zariadenie, ktoré by upozorňovalo používateľa na dôležité udalosti, alebo správy.

Jemné ťuknutia na vnútornej strane prstenca by signalizovali nové oznámenia a notifikácie, podobne ako pri hodinkách.

Prečítajte si tiež  Brutálny koncept iPhone SE 4 ukazuje, ako má toto zariadenie vyzerať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -