Spoločnosť Apple sa pomaly ale isto chystá odstrihnúť od niektorých dodávateľov, k čomu jej dopomôže iniciatíva produkcie vlastných komponentov, ktorej sa venuje už niekoľko dlhých rokov. Pôvodne sme sa už v dohľadnej dobe mali dočkať 5G modemu s logom nahryznutého jablka, no tento projekt dostal (aspoň dočasnú) stopku. Na scéne by sa však mal objaviť iný komponent.

Známy analytik Jeff Pu, ktorý sleduje spoločnosti v dodávateľskom reťazci Apple tvrdí, že modely iPhone 17 Pro v roku 2025 budú vybavené novým čipom Wi-Fi 7, ktorý navrhne práve Apple. Firma tak bude mať pod palcom ďalší vlastný hardvér, ktorý bude môcť dokonalo zladiť so softvérom a ktorý by mohol byť nielen extrémne výkonný, ale aj dostatočne energeticky úsporný.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Samozrejmosťou je tiež fakt, že vyvinúť a vyrobiť vlastný Wi-Fi 7 čip bude pre spoločnosť Apple lacnejšie, ako využívať komponent od externého dodávateľa. Firma ho totiž môže postupne nasadiť aj do ďalších produktov.

Apple chce postupne znižovať svoju závislosť od dodávateľov

V správe, ktorú tento týždeň publikovala hongkonská investičná spoločnosť Haitong International Securities sa Jeff Pu vyjadril, že tento čip by mohol predstavovať hrozbu pre spoločnosť Broadcom, ktorá teraz dodáva pre Apple kombinovaný čip Wi-Fi a Bluetooth.

Pu predpokladá, že spoločnosť Apple najprv použije tento komponent iba v prípade prémiových modelov Pro a Pro Max.

V roku 2026 by sa však mal dočkať celý modelový rad iPhone 18 a to vrátane základných verzií. Firma podobnú logiku uplatňuje už niekoľko rokov. Stačí sa pozrieť na príchod Dynamic Islandu či rozdelenie procesorov pre základné a „Pro“ modely.

Podobne ako dlho očakávaný modem 5G pre iPhony spomínaný vyššie v článku, aj čip Wi-Fi umožní spoločnosti Apple ešte viac sa zbaviť závislosti od externých dodávateľov komponentov.

Podpora Wi-Fi 7 by naviac umožnila modelom iPhone 17 Pro súčasne posielať a prijímať dáta v pásmach 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz s kompatibilným routerom, čo by znamenalo vyššie rýchlosti a nižšiu latenciu.

Prečítajte si tiež  Tvrdá rana pre Apple: Firma totálne zlyhala vo vývoji kľúčového komponentu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -