Aj keď Apple ešte nepredstavil ani iPhone 16, firma sa už pripravuje na jeho nástupcu, ktorý príde na trh za menej ako dva roky. Ako teraz informoval analytik Jeff Pu, ktorý sa špecializuje na dodávateľské reťazce pre portál Macrumors, cupertinský gigant chystá v prípade iPhonu 17 Pro Max zásadné vylepšenie.

Najnovší výskumný dokument hongkongskej investičnej firmy Haitong International Securities so zameraním na dodávateľov spoločnosti Apple prezrádza, že iPhone 17 Pro Max bude po prvýkrát v histórii vybavený teleobjektívom, ktorý bude mať rozlíšenie až 48 megapixelov.

Dôvodom tejto zmeny bude snaha, aby bol smartfón prispôsobený pre použitie s Apple Vision Pro. Ten príde na trh začiatkom roka 2024 v USA.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

A aj keď by nás zaujímali bližšie novinky, analytik Jeff Pu zatiaľ neposkytol žiadne konkrétne informácie o optike ani o spôsobe spolupráce s headsetom Vision Pro. Musíme si teda počkať na ďalšie úniky.

Spoločnosť Apple dnes predáva iPhone 15 Pro, ktorý disponuje 48-megapixelovým hlavným objektívom, 12-megapixelovým ultraširokouhlým objektívom a 12-megapixelovým teleobjektívom.

Posledná aktualizácia iOS 17.2 týmto zariadenia dokonca umožnila nahrávať priestorové videá s 3D efektom určené pre prehrávanie na súprave Apple Vision Pro. To, ako na to vás naučíme v tomto článku.

iPhone 15 Pro Spatial Video
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Pri horizontálnom držaní zariadenia sa hlavný a ultraširokouhlý objektív spárujú a vytvárajú tak priestorové zábery s dodatočnou dimenziou hĺbky.

Zároveň dávame do pozornosti, že obmedzenie pre Apple Vision Pro sa dá týmto trikom obísť, a tak 3D videá spustíte aj na iných náhlavných súpravách.

iPhone 16 Pro by mal mať 48 Mpx ultraširokouhlý objektív 

Na internete sa už objavili úniky, ktoré nám naznačujú, že modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max, ktoré sa chystajú na rok 2024 budú mať 48-megapixelový ultraširokouhlý objektív.

Pokiaľ sa tieto fámy stanú skutočnosťou, iPhone 17 Pro Max by mohol byť vôbec prvým smartfónom od spoločnosti Apple, ktorý bude mať celý zadný kamerový systém vybavený 48-megapixelovými objektívmi.

Profesionálni používatelia zvýšenú megapixlovú kapacita ocenia najmä pri zachytávaní vyššej úrovne detailov pri fotografiách, čo sa hodí v ich neskoršej editácii (najmä orezávaní), alebo pri tlači.

Ako sme však naznačili na začiatku, iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max je vzdialená budúcnosť, ktorá nás čaká až v septembri 2025.

Prečítajte si tiež  Napodobnili Apple a vytvorili takmer totožnú fotografiu ako v macOS Big Sur.

Je síce nepopierateľné, že Apple pracuje na každej generácii iPhonu cca tri roky, no v tomto prípade má firma ešte stále dosť času na to, aby sa veci zmenili. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -