Spoločnosť Apple už dlhší čas vyvíja úsilie na poli produkcie vlastných komponentov, čoho príkladom sú aj špičkové čipy zo série Apple Silicon. V posledných mesiacoch sa vynáralo na povrch stále viac informácií, ktoré opisovali práce firmy na vlastnom 5G modeme. Tento modem mala jablková spoločnosť využiť v pripravovanom smartfóne iPhone SE 4. generácie. Plány sa však nečakane zmenili.

Podľa nových správ z dodávateľského reťazca sa spoločnosť Apple po niekoľkých neúspešných pokusoch o výrobu modemového čipu 5G rozhodla ukončiť vývoj tohto komponentu. Nutné je podotknúť, že na ňom pracovala niekoľko dlhých rokov potom, čo odkúpila časť spoločnosti Intel (zameriavajúcu sa práve na 5G modemy).

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Informácie samozrejme nie sú oficiálne potvrdené samotnou spoločnosťou Apple, no pochádzajú od dôveryhodných analytických zdrojov.

5G modemu z produkcie Apple sa zrejme nedočkáme

Podľa blogu Naver, ktorý je naviazaný na dodávateľský reťazec Apple, pokusy spoločnosti o vývoj vlastného modemu zatiaľ vo všetkých prípadoch zlyhali.

Apple má byť momentálne v procese ukončovania svojich dlhoročných investícií do tohto projektu. Za ten čas doň vložila niekoľko miliárd amerických dolárov.

3nm technológia čipov spoločnosti Qualcomm
Zdroj: Adnroid Headlines

Na druhej strane treba, ale spomenúť, že zatiaľ je predčasné povedať, či sú najnovšie správy presné, no podľa septembrovej správy denníka Wall Street Journal pokusy spoločnosti Apple o vývoj vlastného modemového čipu brzdili veľké problémy súvisiace s nereálnymi cieľmi. Na tieto problémy sa následne nabaľovali nepoužiteľné a nevyhovujúce prototypy výsledného komponentu.

Spoločnosť Apple údajne plánovala vlastný 5G modem už viac ako päť rokov, pričom v roku 2019 získala väčšinu divízie modemov pre smartfóny spoločnosti Intel.

Ak sa tieto správy ukážu ako pravdivé, gigant z Cupertina s najväčšou pravdepodobnosťou ostane pri modemoch z produkcie spoločnosti Qualcomm.

Prečítajte si tiež  Brutálny koncept iPhone SE 4 ukazuje, ako má toto zariadenie vyzerať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -