Existuje len málo produktov, o ktorých sa v posledných týždňoch popísalo toľko noviniek ako o pripravovanej náhlavnej súprave pre virtuálnu a zmiešanú realitu od Apple. S novými informáciami však nekončíme.

Spoločnosť Apple chce zaujať potenciálnych kupcov svojho headsetu hlavne exkluzívnym obsahom. Podľa doterajších únikov sa dočkáme širokej podpory aplikácií, hier a funkcií, akými konkurenčné VR headsety nedisponujú.

Hoci sa špekulácie a odhady spojené s headsetom sústreďujú najmä na jeho hardvérové možnosti, stránka funkcionalít bude minimálne rovnako zaujímavá. Apple malo v neskorých štádiách testovania poriadne rozšíriť podporu pre softvér.

Headset, ktorý ponúkne tony obsahu

Najdôležitejšou funkciou na zozname je, že náhlavná súprava bude schopná spúšťať väčšinu už existujúcich aplikácií, ktoré sú určené pre systémy iPadOS a iOS. Medzi natívnymi apkami nájdeme knihy, fotoaparát, Safari, poznámky, fotky, kontakty alebo počasie.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Pribudne aj nová aplikácia Wellness, ktorá sa pomocou pohlcujúcej grafiky a upokojujúcich zvukov zameria na meditáciu. Pôjde o podobnú záležitosť, akou je meditácia pre systém watchOS. Súčasťou bude aj aplikácia Fitness+ zameraná na cvičenie vo virtuálnej realite.

Dôraz sa bude klásť na hry a multimédiá

Náhlavná súprava bude takisto schopná spustiť aj tisíce súčasných aplikácií tretích strán pre iPad, ktoré sú k dispozícii v App Store. Vývojári však ešte predtým budú musieť vykonať úpravy na zabezpečenie kompatibility.

Prečítajte si tiež  Apple Headset bude s batériou prepojený káblom. Za jeho cenu si kúpite jazdené auto

Apple okrem samotného headsetu uvedie na konferencii WWDC aj sadu na vývoj softvéru a simulátor náhlavnej súpravy na Macu. Týmto spôsobom chce Apple pomôcť vývojárom vytvárať nové aplikácie a služby pre xrOS, čo je predpokladaný názov operačného systému náhlavnej súpravy.

Apple Headset v bielej, žltej, čiernej a fialovej farbe
Zdroj: MacWorld

Apple v rámci apky FaceTime zahrnie videokonferencie a zasadacie miestnosti s realistickými avatarmi. Na podobný štýl už funguje napríklad headset Meta Quest Pro.

V kategórii podporovaných funkcií pre headset nebude chýbať ani herná stránka. Apple podľa doterajších informácií kladie veľký dôraz na podporu AAA titulov od tretích strán.

Medzi ďalšie funkcie patria živé prenosy pre športové podujatia, alebo filmový a seriálový obsah. V tomto prípade bude mať používateľ pocit, ako by sa reálne nachádzal na basketbalovom či futbalovom zápase, alebo v 3D filme.

Prečítajte si tiež  Rýchle nabíjanie Apple Watch: Ako funguje a ako dosiahnuť najlepší výsledok?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -