Čakanie na prvý Apple Headset je zdá sa na konci. Spoločnosť Apple ho má podľa viacerých zdrojov predstaviť už na konferencii WWDC 2023, ktorá sa odohrá 5. júna 2023. Mark Gurman z agentúry Bloomberg teraz prezradil, ako budeme toto zariadenie nabíjať. Nebude to také jednoduché, ako si možno predstavujete.

Hoci bude Apple Headset stelesňovať vrchol technológie, jeho súčasťou nebude vstavaná batéria. Dôvodom tohto rozhodnutia je, že keď si dáte celé zariadenie na hlavu, samotné akumulátory by mohli byť príliš ťažké a používanie Headsetu nepohodlné. Aj preto sa Apple rozhodlo využiť externé zariadenie, ktoré bude k súprave pripojené špeciálnym magnetickým konektorom. Okrem neho bude mať Apple Headset ešte USB-C.

Batéria pre Apple Headset je podľa Gurmana relatívne kompaktná a pre predstavu by mala vyzerať zhruba rovnako, ako MagSafe Battery Pack. Aj keď nemáme žiadne informácie o jej presnej kapacite, Gurman hovorí až o dvojhodinovej výdrži na jedno nabitie. To je vzhľadom na celkovú technológiu slušný údaj.

Apple Headset sa nevyhne otravným káblom

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Aj keď bude výhodou nižšia váha zariadenia, medzi nevýhody môžeme zaradiť prítomnosť kábla, ktorý môže byť pri niektorých pohybových aktivitách dosť otravný.

Očakáva sa, že batériu si budeme umiestňovať napríklad do vrecka v oblečení, no naskytá sa aj otázka, či je voľba magnetického konektora v tomto prípade ideálna. Predsa len sa môže stať, že ho nechceným pohybom ľahko odpojíme od batérie.

V úniku sa ale spomína, že batéria a kábel budú vyrobené z jedného kusu a preto ich nebude možné oddeliť tak, ako USB-C kábel od adaptéra pre MacBook. Samotný magnetický port by sa mal dať navyše zaistiť na mieste unikátnym rotačným pohybom.

Gurman tiež poukazuje na fakt, že ak by náhodou niektorým „hardcore“ používateľom nestačili 2 hodiny strávené vo virtuálnej realite, spoločnosť Apple im umožní prepojiť viacero batérií navzájom, aby mal ich headset väčšie množstvo energie. Výdrž by sa mohla zdvojnásobiť, či dokonca strojnásobiť.

Prémiové materiály a šialená cenovka 

Apple AR / VR Headset
Zdroj: Bing

Spoločnosť Apple chce na svojich zákazníkov v tejto oblasti zapôsobiť a preto im poskytne to najlepšie z najlepšieho. Headset by mal byť vyrobený z prémiových materiálov, vrátane skla či dokonca uhlíkových vlákien.

Jeho súčasťou budú dva 4K displeje (každý pre jedno oko) a približne dvanásť senzorov či kamier, ktoré budú sledovať rôzne pohyby vrátane našich rúk a očí. Zariadenie by malo mať k dispozícii vysoký výpočtový výkon vďaka procesoru M2. Ten môžeme poznať z minuloročného MacBooku Air.

Prečítajte si tiež  JBL Tune 760NC kúpite za extrémne výhodnú cenu: Majú super zvuk, ANC aj výdrž batérie

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

S tým bude súvisieť aj vyššia cena, ktorá sa má v USA pohybovať na úrovni 3 000 $ a v Európe môže vyskočiť aj na hranicu 4 000 €! Za to si už bez problémov kúpite staršie ojazdené auto. Na druhej strane, v tomto prípade pôjde o totálny Hi-Tech produkt, takže sa voľbe vyššej cenovky nemôžeme čudovať. Je to predsa Apple…

Celkový názov technológie má byť podľa uniknutých patentov „Apple Reality Pro“, pričom Apple už dnes pracuje na tom, aby nám v budúcnosti ponúklo aj cenovo dostupnejšie verzie, ktoré budú k dispozícii pre bežných klientov. Apple Reality Pro má slúžiť predovšetkým vývojárom a profesionálom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -