Konto Apple ID netreba predstavovať azda žiadnemu fanúšikovi, ktorý vlastní akékoľvek jablkové zariadenie. Identifikácia, ktorú používatelia používajú na prihlásenie sa do služieb Apple sa však môže čoskoro dočkať zásadnej zmeny.

Apple ID je neodmysliteľnou súčasťou celého „Apple ekosystému“, pričom jeho prvé uvedenie na trh sa datuje už do 90-tych rokov minulého storočia. Služba prešla počas nasledujúcich rokov niekoľkými menšími zmenami, no teraz sa zdá, že gigant z Cupertina chystá väčší zásah.

Podľa portálu MacRumors Apple uvažuje o premenovaní prihlasovacej identifikácie Apple ID na “Apple Account”. K tejto zmene by mohlo dôjsť ešte pred koncom roka 2024. Najmožnejším scenárom je, že k rebrandingu názvu konta dôjde pri predstavení systému iOS 18 počas konferencie WWDC 2024.

Apple ID sa môže dočkať zmeny názvu

Zatiaľ nie sú známe žiadne detaily o tom, prečo Apple túto zmenu zamýšľa a či sa jej nakoniec dočkáme. Mohlo by to však súvisieť s faktom, že kalifornská spoločnosť plánuje obrovské novinky pre spomínaný iOS 18 v rámci generatívnej umelej inteligencie, čím chce dať najavo novú éru smerovania svojho ekosystému.

Konto Apple ID
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Na stole je však aj možnosť, že nepôjde iba o obyčajnú kozmetickú zmenu označenia. Apple sa možno chystá zmeniť alebo vylepšiť Apple ID novým spôsobom, ktorý ho odlíši od predchádzajúceho prevedenia.

Okrem toho, že sa konečne umožní zlúčenie viacero profilov alebo pridá rozšírenie používanie Apple Card je momentálne ťažké predpokladať, aké ďalšie funkcie prinesie.

Prečítajte si tiež  Apple dostal v EÚ šialenú pokutu: Firma má zaplatiť extrémnu sumu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -