Nadchádzajúca generácia operačných systémov od Apple by mala byť v mnohých ohľadoch prelomová. K tomuto vyjadreniu sa pridal aj generálny riaditeľ jablkovej spoločnosti Tim Cook, ktorý tvrdí, že Apple tento rok napíše novú históriu v oblasti generatívnej umelej inteligencie.

Cook sa na tému prichádzajúcej umelej inteligencie z dielne Apple vyjadril na ročnom zhromaždení akcionárov spoločnosti. Ide o druhý výrok šéfa Apple smerom k dôležitým novinkám v oblasti AI, ktoré sa predstavia v pripravovanom veľkom update iOS 18.

Systém iOS 18 prinesie revolučné prvky pre iPhone

Pred pár týždňami Cook sľúbil, že oznámenie umelej inteligencie od Apple príde počas tohto roka, pravdepodobne na júnovej konferencii WWDC 2024. Nasvedčuje tomu aj fakt, že gigant z Cupertina už minulý rok na jeseň stručne spomenul generatívnu AI, keď predstavil nové funkcie automatickej opravy a predikcie textu na svojich platformách.

V nasledujúcich mesiacoch sa určite dozvieme viac o tom, aké funkcie umelej inteligencie iOS 18 prinesie. Blížiace sa aktualizácie síce neponúknu umelú inteligenciu v plnej sile, keďže pôjde iba o akúsi „vstupnú bránu“ do sveta AI. Spoločnosť Apple, ale chystá celý rad funkcií, ktoré budú využívať tieto prvky.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Apple plánuje obohatiť hlasovú asistenciu Siri aj vstavaný vyhľadávací nástroj Spotlight v iPhone o veľké jazykové modely. Cieľom tohto kroku bude zlepšiť schopnosť každej funkcie presne odpovedať na zložitejšie otázky. Vylepšená verzia Spotlightu by tiež mohla ponúknuť hlbšiu integráciu so špecifickými funkciami a vlastnosťami v aplikáciách.

Spoločnosť tiež skúma funkcie poháňané umelou inteligenciou, ktoré by používateľom umožnili automaticky vytvárať zoznamy skladieb v službe Apple Music. Pribudnúť by mala aj podpora AI v prezentáciách v aplikácii Keynote.

Medzi ďalšie aplikácie, ktoré vraj v iOS 18 získajú hlbšiu integráciu AI, patria Zdravie, Správy, Numbers, Pages a Skratky. V ďalších fázach vývoja by mal počet podporovaných apiek naďalej rásť.

Zdá sa, že poprední predstavitelia spoločnosti tomuto projektu naozaj veria. Nám neostáva nič iné ako čakať, s akými novinkami systém dorazí. Ako ale poznáme Apple, určite to však bude stáť za to.

Prečítajte si tiež  iOS 18 kompatibilita: Tieto iPhony ho budú v roku 2024 podporovať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -