Kým zariadenia so systémom Android už dávno disponujú skladacími displejmi, Apple na svoju príležitosť ešte len čaká. Spoločnosť intenzívne pracuje na vývoji skladacích displejov, o čom svedčia aj mnohé patenty. Prvým zariadením tohto druhu však nebude skladací iPhone.

Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca sa stane pionierom na poli skladacích zariadení z ponuky Apple o čosi väčší iPad. Tento scenár by sa naviac mohol odohrať skôr ako si väčšina z nás predstavuje. Podľa portálu DigiTimes by mohol byť prvý skladací iPad predstavený už koncom roka 2024 alebo začiatkom 2025.

Apple úzko spolupracuje s dodávateľmi na vývoji skladacieho iPadu, ktorý by mal prejsť do malosériovej výroby už o rok. Spoločnosť Apple sa vraj venuje skladacím produktom viac ako štyri roky, pričom dôkazom sú patenty, ktorých má na túto technológiu neúrekom.

Prečo práve iPad? 

Spoločnosť Apple si vybrala modelový rad iPad, pretože v porovnaní s iPhonom predstavuje relatívne malú časť jej predaja. To znamená, že akékoľvek problémy sa dajú ľahšie riešiť a majú menší dopad na renomé výrobcu.

iPad so skladacím displejom
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple ešte momentálne nemá hotový návrh skladacieho iPadu. Zatiaľ sa ním zaoberal tím produktového dizajnu spoločnosti Apple, no teraz sa táto úloha údajne presunula na oddelenie nákupu, aby sa znížili náklady.

Hlavnou prioritou spoločnosti Apple je dosiahnuť dizajn, ktorý bude nákladovo efektívny, čo vedie k sporným zmenám v zariadení.

Najväčším problémom je údajne panel a pánty zariadenia, pričom spoločnosť Apple sa najviac obáva pokrčenia displeja. Apple údajne požiadal spoločnosti Samsung a LG, aby jej dodali displej, ktorý by pomohol eliminovať efekt pokrčenia pomocou mechanických riešení.

Prvé skladacie zariadenie spoločnosti Apple by tak malo ísť do hromadnej výroby s najväčšou pravdepodobnosťou v roku 2025. Jedným zo scenárov, ktoré by chcela Kalifornská spoločnosť dosiahnuť je podpora dodávok iPadu a stimulovanie rastu globálneho trhu s tabletmi, ktorý je v poklese u všetkých producentov.

Prečítajte si tiež  Kedy príde prvý skladací iPhone od Apple? Tu je odpoveď

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -