Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že spoločnosť Apple intenzívne pracuje na svojich skladacích zariadeniach. Okrem toho, že s touto technológiou príde iPhone, ešte skôr by si mohla svoju premiéru odbiť v iPade. A aj keď Apple plánuje vyrobiť jeden z prvých skladacích tabletov na svete, je skoro isté, že ju predbehne jej najväčší konkurent z Južnej Kórei.

Ako totiž informuje portál Gizchina, svoje bohaté skúsenosti z odvetvia skladacích smartfónov chce v tablete zužitkovať aj spoločnosť Samsung. Vyplýva to z najnovšieho rozhovoru s TM Rohom, šéfom mobilnej divízie, ktorý potvrdil, že firma aktívne pracuje na skladacích tabletoch a dokonca aj notebookoch.

Podľa Roha používatelia prirodzene otvárajú knihu na to, aby si niečo prečítali a svoj notebook na to, aby na ňom niečo napísali. V čase, kedy kniha / notebook nie je využívaná, môže sa jednoducho zavrieť, čím sa zloží do podstatne kompaktnejších rozmerov. V tomto stave sa potom oveľa pohodlnejšie prepravuje z miesta na miesto.

Ide vraj o základnú súčasť prirodzeného ľudského správania a presne preto sa ju spoločnosť Samsung pokúsi zakomponovať aj do svojich mobilných zariadení.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Samsung na základe tohto tvrdenia zdôraznil, že firma sa chystá aplikovať technológiu zo skladacích smartfónov aj na skladacie tablety, či notebooky. Už teraz sú vraj do tohto odvetvia vynakladané nemalé finančné investície.

Skladací tablet od Samsungu musí byť dostatočne odolný 

skladací tablet od Samsungu
Šéf Samsungu potvrdil, že firma pracuje na svojom prvom skladacom tablete a dokonca aj notebooku. Zariadenia musia byť dostatočne odolné a na trh prídu vtedy, keď budú pripravené. (Zdroj: Letsgodigital)

Samsung si stanovil za cieľ priniesť ľuďom zmysluplné inovácie. Skladacie tablety a notebooky majú patriť medzi ne a na trh sa dostanú v čase, keď na to budú plne pripravené. Zatiaľ sú teda podľa všetkého len v pokročilom štádiu vývoja.

Podľa Roha musia byť tieto zariadenia tenké a ľahké, no zároveň si musia zachovať dostatočnú pevnosť a odolnosť, aby vydržali náročné každodenné používanie. Samsung sa teda snaží vyvinúť vysokokvalitné produkty, ktoré prinesú rovnováhu medzi maximálne funkčným a dostatočné odolným.

Uvidíme teda, kedy Samsung predstaví svoj prvý skladací tablet, alebo notebook. Pri spoločnosti Apple sa to očakáva najskôr v roku 2025 až 2026, no pokojne to môže byť aj neskôr.

Skladací iPad
Apple nevyvíja iba skladací iPhone, ale aj skladací iPad či dokonca MacBook. Tieto zariadenia by mohli byť uvedené na trh ešte skôr! (Zdroj: 9to5mac)

Firma si najskôr musí zabezpečiť dodávateľov tejto technológie a medzi nich môže patriť práve spomínaný Samsung, ktorého dcérska spoločnosť Samsung Display dnes disponuje bohatými skúsenosťami v oblasti produkcie ohybných zobrazovacích jednotiek.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple má nových dodávateľov komponentov pre mini LED displej do iPadu Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -