Apple sa dnes postaral o novinku, ktorá poteší väčšinu majiteľov jedného z modelov iPhonu 14 alebo iPhonu 15. Jablková firma oznámila, že služba tiesňového volania SOS cez satelit bude zadarmo o rok dlhšie, ako sa plánovalo. Pôvodne mali mať noví používatelia iPhonu 14 službu na dva roky zadarmo, čo by znamenalo, že by im skončila niekedy v novembri 2024. To sa, ale mení.

Služba SOS cez satelit je po novom zadarmo o rok dlhšie, či už od dnešného dňa alebo od doby, keď ste si ju aktivovali na svojom iPhone 14 / 15. Funkcia umožňuje používateľom posielať textové správy záchranným službám cez satelit ak sa ocitnú v nebezpečnej situácii. Platí to aj v prípade, keď nemajú mobilný signál alebo prístup Wi-Fi sieti.

Apple hovorí, že táto služba umožňuje používateľom odosielať a prijímať správy už za 15 sekúnd. Používatelia musia vyplniť krátky dotazník s dôležitými informáciami a rozhranie im potom ukáže, kam majú namieriť svoj iPhone aby sa pripojili k satelitu a poslali správu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Táto správa obsahuje polohu, nadmorskú výšku, stav batérie iPhonu a informácie o voliteľných aj zdravotných identifikátoroch.

Ako iste viete, núdzové SOS volania v tejto chvíli zďaleka nie sú dostupné všade na svete. Ich štart bol minulý rok sprevádzaný v USA a Kanade, avšak postupne sa novinka dostala aj do Európy a už je podporovaná napríklad aj v susednom Rakúsku, alebo v krajinách ako Veľká Británia, Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Portugalsko či Holandsko.

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Na Slovensku v súčasnosti táto technológia nie je dostupná, no je len otázkou času, kedy sa to zmení.

Spoločnosť Apple sľubuje, že sa na ňu používatelia budú môcť spoliehať bezplatne po dobu dvoch rokov od zakúpenia zariadenia. Stále je však určená len na „núdzové“ účely a nie bežné posielanie správ.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro môže mať menší výrez v displeji: Ovplyvní to Dynamic Island?
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -