Apple sa pomaly, ale isto pripravuje na výrobu budúcich iPhonov 16, k čomu neodlúčiteľne patrí aj náročné testovanie prototypov. Podľa nových informácií by sme sa v prípade iPhonu 16 Pro mohli dočkať zmeny v dizajne a veľkosti displejov.

iPhone 16 Pro možno dostane nový výrez prednej kamery

Podľa známeho leakera Majina Bu Apple testuje prorotyp iPhonu 16 Pro s jednoduchým kruhovým otvorom namiesto ostrovčeka Dynamic Island, ktorým bol vybavený pôvodne len iPhone 14 Pro / 14 Pro Max a dnes ho má aj každý iPhone 15.

Napriek tomu, že Apple testuje nový druh otvoru pre prednú kameru, nemusí to znamenať koniec pre Dynamic Island. Kalifornská spoločnosť ho totiž môže softvérovo upraviť aj v prípade, že sa na obrazovke nenachádza žiadna fyzická plocha.

V tom prípade by sa virtuálny ostrovček ukazoval iba na základe notifikácií alebo konkrétnych funkcií pre aplikácie. Dizajn zariadenia by zároveň mohol byť o niečo viac „decentnejší„.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Najväčšou novinkou budúceho roka by však malo byť zväčšenie displejov na modeloch Pro z 6,1″ na 6,3″ a na modeloch Pro Max z 6,7″ na 6,9″. Stále sa, ale bude jednať iba o menšie prispôsobovanie v porovnaní so súčasnou generáciou.

Analytici predpokladajú, že veľké zmeny sa dostavia až pre iPhone 17 v roku 2025. V tomto období by sme sa mali dočkať rovnakých veľkostí obrazoviek aj pri dostupnejších modeloch.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane ďalšie tlačidlo: Stačilo by pritom zdokonaliť to, ktoré už máme k dispozícii
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -