Hudobná platforma Apple Music by už čoskoro mohla priniesť extrémne dôležitú vychytávku. Spoločnosť Apple testuje funkciu, ktorá používateľom umožní importovať skladby a zoznamy skladieb do svojej knižnice z konkurenčných streamovacích služieb. Prechod zo Spotify či Amazon Music tak bude oveľa jednoduchší.

Pri prechode na Apple Music už neprídete o žiadnu skladbu

Táto informácia sa objavila na Reddite, konkrétne v rámci samostatného príspevku vo vlákne r/applemusic. Vychytávka sa už podľa všetkého nachádza v najnovšej beta verzii Apple Music pre Android. Nový objav potvrdil aj portál MacRumors, ktorý narazil na odkazy nachádzajúce sa v balíku APK pre Android.

Zdá sa, že táto možnosť vznikla v spolupráci so službou SongShift. Vďaka nej je možné prenášať hudobné knižnice a zoznamy skladieb medzi rôznymi službami na streamovanie hudby. Je teda viac než možné, že do nej už onedlho bude zakomponovaná aj služba Apple Music.

Prenos obsahu do Apple Music
Zdroj: Reddit / r/AppleMusic

V súčasnosti funkcia ešte nie je plne k dispozícii a obrazovky sa nezobrazujú všetkým používateľom beta verzie. To naznačuje, že spoločnosť Apple je v ranom štádiu testovania a porovnáva rôzne verzie použitia.

Služby tretích strán na prenos hudby sú k dispozícii už niekoľko rokov, no mnohé z nich majú obmedzené funkcie bez jednorazovej platby alebo predplatného. Neexistuje žiadna záruka, že Apple Music dotiahne integráciu služby SongShift do úplného konca. Ak si ale túto funkciu ponechá, je veľká šanca, že sa nakoniec objaví v aplikácii Apple Music pre Apple aj Android zariadenia v ostrej verzii.

Prečítajte si tiež  Apple Music dostáva nové mesačné playlisty, s ktorými preskúmate vaše obľúbené skladby

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -