Spotify testuje novú možnosť, vďaka ktorej chce dať väčšiu slobodu používateľom aplikácie. V kóde jednej z beta verzií boli objavené prvky, ktoré naznačujú, že Spotify ponúkne možnosť vypnúť personalizované odporúčania.

Nová funkcia by mala umožniť používateľom väčšiu kontrolu nad svojim účtom. V jednoduchosti by to fungovalo tak, že skladby, ktoré počúvate by neovplyvňovali navrhované skladby. Túto funkciu by pravdepodobne ocenili používatelia, ktorí nie sú úplne spokojní s tým, ako algoritmy služby prispôsobujú nové skladby ich hudobnému vkusu.

Systém odporúčania v Spotify používa niekoľko metód strojového učenia a systémov založených na umelej inteligencii. Algoritmus služby vyhodnocuje históriu počúvania, obľúbené žánre a dennú dobu, kedy používatelia počúvajú hudbu. Na základe týchto parametrov následne vytvára osobné odporúčania.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Spotify ponúkne väčšiu slobodu pre používateľov

Tento proces sa kombinuje s filtrovaním na základe obsahu, ktoré analyzuje zvuk skladby a zohľadňuje charakteristiky ako je časová signatúra, tónina alebo tempo pesničky. Odporúčané skladby sa väčšinou vyznačujú rovnakými charakteristikami.

Nový dizajn aplikácie Spotify
Zdroj: Spotify

Spotufy však tento premyslený proces určite nechce z apky odstrániť. Používateľom chce iba ponúknuť možnosť vypnutia odporúčaní, ktoré bude možné kedykoľvek opätovne zapnúť.

Nie je jasné, kedy sa nová možnosť objaví v ostrej verzii, no je pravdepodobné, že sa jej dočkáme už v najbližších mesiacoch.

Spoločnosť Apple zavedie podobnú funkciu pre svoju službu Apple Music v systéme iOS 17.2. Tá bude fungovať vo forme filtra Focus, ktorý dokáže automaticky vypnúť históriu počúvania služby Apple Music používateľa.

Prečítajte si tiež  Spotify zmení svet podcastov: Umelá inteligencia vám ich umožní počúvať v akomkoľvek jazyku
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -