Spoločnosť Apple pracuje na vlastnom 5G modeme pre iPhone už niekoľko rokov. Zdá sa však, že túto vychytávku nepoužije iba pre svoje smartfóny. Jablková spoločnosť má v pláne použiť svoj vlastný modem, ktorý by sa mal predstaviť najneskôr v roku 2028 aj v MacBookoch. Na pripojenie k internetu vďaka tomu nebudete musieť hľadať Wi-Fi.

Apple sa od roku 2018 snaží vyvinúť svoj vlastný 5G modem, aby sa zbavil závislosti od Qualcommu. Práve ten vystupuje v úlohe hlavného dodávateľa 5G čipov pre iPhone. Termín dokončenia modemu sa už niekoľkokrát zmenil no podľa najnovších informácií sa predpokladá, že bude pripravený okolo roku 2026.

Známy analytik Mark Gurman tvrdí, že Apple chce v budúcnosti tento čip použiť aj v iných zariadeniach zo svojho portfólia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

V jeho najnovšom spravodajskom príspevku sa uvádza, že jedným z technologických cieľov spoločnosti je zahrnúť svoj vlastný modem do celistvého čipu SoC (System on a Chip), čo by umožnilo vytvoriť MacBooky s mobilným pripojením.

K tomuto kroku však ešte má Apple naozaj ďaleko. K realizácii plánu bude spoločnosť potrebovať minimálne dva roky navyše. Okrem Macu by sa táto technológia mala objaviť aj v hodinkách Apple Watch alebo v iPadoch.

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / SCREEN POST (úprava redakcie)

Nebolo by to prvýkrát, kedy by Apple skúmal možnosť výroby MacBookov s mobilným pripojením. Spoločnosť údajne uvažovala o MacBooku Air s 3G pripojením ešte v roku 2008.

V tom čase sa Steve Jobs rozhodol projekt opustiť, nakoľko modem by zaberal príliš veľa miesta v šasi zariadenia. Integrovaný čip SoC by však tento problém odstránil.

Prečítajte si tiež  Prestížne svetové média vyskúšali iMac 24": Dočkal sa chvály, ale aj kritiky
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -