Okrem nových MacBookov Pro 14″ a 16″ a novej generácie iMacu 24″ sme sa začiatkom týždňa dočkali aj uvedenia čipov z rodiny Apple Silicon M3, ktoré poháňajú tieto zariadenia. Dnes sa v databáze Geekbench objavili prvé výsledky benchmarkov základného čipu M3, ktoré približujú výkon a rýchlosť procesora.

Apple Silicon M3 dostáva prvé výkonnostné testy

Podľa doterajších výsledkov dosahuje čip M3 skóre v testoch s jedným jadrom okolo 3000 bodov a v teste s viacerými jadrami 11 700 bodov. V porovnaní s čipom minulej generácie, ktorým je Apple Silicon M2 je M3 o 20 % rýchlejší. Test tak potvrdzuje vyjadrenia spoločnosti Apple, ktoré predniesla počas konferencie Scary Fast.

Zatiaľ nie je známe, či sa výsledky vzťahujú na nový 14″ MacBook Pro alebo iMac, ktoré disponujú základným čipom M3. Výkon by však mal byť rovnaký pre oba počítače. Nižšie pre porovnanie pridávame benchmark výsledky všetkých doterajších základných čipov Apple Silicon.

  • Apple Silicon M1 – 8,315
  • Apple Silicon M2 – 9,700 (+17% v porovnaní s čipom M1)
  • Apple Silicon M3 – 11,700 (+20% v porovnaní s čipom M2)
Čip Apple Silicon M3
Zdroj: Apple

Čip M3 disponuje 8-jadrovým CPU a 10-jadrovým GPU, pričom je schopný podporovať až 24 GB unifikovanej pamäte RAM. Čip má tiež vylepšenú architektúru GPU s podporou ray tracingu a mesh shadingu priamo na hardvéri, čo umožňuje realistickejší vzhľad graficky náročnejších hier. Nechýba ani 16-jadrový Neural Engine pre umelú inteligenciu.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových čipov z rodiny Apple Silicon M3, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky na túto tému.

Prečítajte si tiež  Toľkoto stojí najdrahší MacBook Pro 16" s čipom M3 Max. Za túto cenu už kúpite aj auto

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -