Apple len prednedávnom odhalil nové čipy Apple Silicon M3, no ako ste si určite všimli aj vy, jeden procesor v portfóliu chýba. Reč je o najvýkonnejšom článku rodiny M3 a to konkrétne prevedení s označením Ultra.

Apple plánuje pre M3 Ultra obrovský skok vo výkone, podobne ako v prípade minulej generácie. Čip by dokonca mal mať až 80 grafických jadier, čo je dvojnásobok počtu jadier nachádzajúcich sa v čipe M3 Max. O slovo k tejto téme sa prihlásil aj renomovaný analytik Mark Gurman z Bloombergu.

Podľa jeho slov má Apple vzor pre svoje čipy Apple Silicon, ktorý sa skladá zo základnej verzie, Pro verzie s viacerými jadrami CPU a GPU, verzie Max s dvojnásobkom jadier GPU a verzie Ultra. Práve M3 Ultra má ponúknuť zdvojnásobenie CPU aj GPU v porovnaní s verziou Max.

Apple Silicon M3 Ultra roztrhá všetky rekordy

Apple dosahuje tento druh výkonu fúziou dvoch čipov, čo predviedol už v prípade M1 Ultra a M2 Ultra. Ak sa bude Apple držať svojho vzoru zdvojnásobovania jadier pre Ultra, nový čip by mohol mať až 32 CPU jadier a 80 grafických jadier.

Procesory M3
Zdroj: Apple

Okrem toho je možné, že ak sa zvýši aj pamäť, spoločnosť Apple by mohla ponúknuť možnosť konfigurácie pre 256 GB unifikovanej pamäte. Viac informácií o čipe M3 Ultra sa objaví v priebehu niekoľkých mesiacov, keď sa začne jeho testovanie. Procesor by mal byť následne uvedený v nových počítačoch v priebehu budúceho roka.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových čipov z rodiny Apple Silicon M3, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky na túto tému.

Prečítajte si tiež  V tomto smere procesor M3 totálne sklamal: Apple urobilo ďalšie zbytočné obmedzenie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -