Nové prémiové verzie iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max dorazia okrem niekoľkých zmien aj s extra tenkými rámčekmi okolo displeja. Podobný prístup chce Apple zvoliť aj v prípade budúcich generácii iPadu.

Za toto vyjadrenie sa postavil Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom najnovšom príspevku. Apple využíva technológiu nazývanú low-injection pressure over-molding (LIPO), čo je v preklade pretláčanie pri nízkom vstrekovacom tlaku. Nie je to však jednoduché a výrobca sa potýka s najrôznejšími problémami.

Táto technológia je určená na zníženie hrúbky okrajov displeja na iPhonoch 15 Pro a Pro Max na 1,5 milimetra. Súčasne iPhony majú približne 2,2 mm hrubé okraje, takže zúženie v prípade nadchádzajúcich modelov bude celkom výrazné. Rozdiel na úrovni 0,7 mm si všimne skrátka každý.

Z iPadu sa môže stať tablet s najtenšími rámčekmi na trhu

koncept
Zdroj: YouTube / TT Technology

Ak sa Apple podarí vyriešiť avizované problémy s výrobou, mohlo by to znamenať, že iPhony 15 Pro budú mať najužšie okraje displeja zo všetkých smartfónov na trhu. Tu však Apple nechce prestať a preto chce rovnakú technológiu zaviesť aj pre portfólio tabletov.

Spoločnosť Apple zaviedla technológiu LIPO prvýkrát na hodinkách Apple Watch Series 7, aby zmenila tvar okrajov a zväčšila plochu displeja. Postupne by ju kalifornský gigant chcel aplikovať na širšie spektrum svojich zariadení.

Ak sa táto správa stane skutočnosťou, technológia LIPO by mala nasledovať rovnakú cestu, ako technológia OLED displejov. Tá sa postupne presunula z hodiniek Apple Watch na iPhone a už onedlho by sme sa mali dočkať aj prvých modelov s OLED displejmi aj v ponuke iPadov, ktoré dorazia už v budúcom roku.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro opravíme jednoduchšie a lacnejšie. Postará sa o to tento prvok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here