Spoločnosť Apple plánuje nasledovať konštrukčné riešenie, ktoré použila v iPhone 14 a iPhone 14 Plus a vybaviť ním svoje budúce modely prémiových iPhonov. Ako píše Mark Gurman z agentúry Bloomberg, tento krok by mal zásadným spôsobom uľahčiť ich opravu.

Vďaka tejto zmene by mohli mať modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max zadné sklo, ktoré by sa dalo jednoducho odstrániť. Tento technický prvok bol použitý pri iPhonoch 14 a 14 Plus a jednalo sa o prvé modely od roku 2011, ktoré sa dali otvoriť zozadu, a teda z časti, kde sa nachádza batéria. Predošlý iPhone 13 sa dal otvárať výhradne spredu.

Modely iPhone 14 Pro však touto vychytávkou nedisponujú, keďže vnútorný redizajn nedovoľuje otvorenie zariadenia zo zadnej strany. To sa v prípade nadchádzajúcej generácie zmení.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Zákazníci bez poistenia AppleCare+ by tak mohli ušetriť na poplatkoch za opravu modelov s rozbitým zadným sklom. Spoločnosť Apple účtuje za mimo-záručné opravy iPhonov 14 a iPhonov 14 Plus o stovky dolárov menej, ako v prípade high-endových verzií. Vďaka novej konštrukcii sa tento proces výrazne zjednoduší a zníži sa jeho cena.

Portál iFixit svojho času uviedol, že iPhone 14 priniesol najväčšiu zmenu vnútorného dizajnu od doby iPhonu X, pretože bol lepšie opraviteľný. Tento zaužívaný trend by chcela Kalifornská spoločnosť zakomponovať aj do budúcich generácií svojich telefónov.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro má výrobné problémy. Tento komponent všetko komplikuje

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -