Lokalizačná sieť Find My (Nájsť) predstavuje výborný spôsob ako nájsť stratené či ukradnuté zariadenie, ale aj ako efektívne lokalizovať svoje predmety v domácnosti. Apple v tichosti vylepšil jednu z funkcií, ktorá poteší hlavne majiteľov viacerých zariadení s logom nahryznutého jablka.

Spoločnosť Apple oznámila, že v aplikácii Find My na iPhone a iPade môžu používatelia pridať až 32 položiek. Pred touto aktualizáciou bolo maximálny počet obmedzený na 16 kusov. Apple túto informáciu zverejnil v novom dokumente podpory, ktorý nedávno aktualizoval na svojej oficiálnej stránke.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Sieť Find My podporuje až 32 položiek

Ako sa píše v poznámkach Apple, aplikácia Find My odteraz podporuje až 32 položiek. Okrem AirTagov a príslušenstva tretích strán, sa na záložke Položky objavilo niekoľko zmien.

Slúchadlá AirPods Max sa započítavajú ako jedna položka, AirPods a AirPods Pro (1. generácia), ako dve položky a AirPods Pro (2. generácia), ako tri položky.

Lokalizačná sieť Find My
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple zvýšila limit položiek od systémov iOS 16 a iPadOS 16, no táto zmena sa ešte neodzrkadlila na webovej stránke spoločnosti Apple.

Ak vám vŕta hlavou chaos spojený so slúchadlami AirPods, ktorý sme spomínali vyššie, máme pre vás vysvetlenie. Niektoré modely slúchadiel AirPods sa považujú za viac položiek, pretože sa každé slúchadlo a puzdro na nabíjanie započítavajú zvlášť.

Medzi položky, ktoré sa rátajú do limitu, patria podľa Apple nasledujúce zariadenia: lokátor AirTag, slúchadlá AirPods, novšie peňaženky s konektorom MagSafe, vybrané slúchadlá Beats alebo príslušenstvo tretích strán s podporou funkcie Find My. Po pridaní položiek do aplikácie môžu používatelia sledovať ich polohu na mape na iPhone, iPade a Macu.

Prečítajte si tiež  AirTag vám môže zachrániť tisícky eur. Takto dokáže lokalizovať batožinu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -