Spoločnosť Apple by mohla už onedlho rozšíriť zoznam funkcií Apple Watch. Nový patent ukazuje, že hodinky by namiesto malého svetla na obrazovke mohli dostať plnohodnotnú LED diódu rovnako, ako to má už od roku 2010 iPhone.

S funkciou „baterky“ na Apple Watch ste určite oboznámení aj vy. Ak stlačíte bočné tlačidlo na hodinkách Apple Watch a potom potiahnete prstom po obrazovke smerom nadol, uvidíte ikonu baterky. Ide však iba o bielu alebo červenú plochu, ktorá využíva na osvetlenie vášho okolia maximálny jas displeja. To by sa však mohlo už čoskoro zmeniť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple Watch môžu dostať plnohodnotnú baterku

Vývojárom sa zdajú byť momentálne možnosti osvetlenia Apple Watch nedostatočné a možno aj trochu nepraktické. Veď opýtajte sa sami seba, ako často používate túto funkciu na Apple Watch vy.

Spoločnosť preto skúma možnosti baterky, ktorá by fungovala rovnako ako v telefónoch. Nasvedčuje tomu nová patentová prihláška s názvom “Modulárna svetelná zostava pre nositeľné zariadenie”.

Apple Watch baterka
Zdroj: PPUBS

Namiesto baterky na obrazovke by sa na hodinky Apple Watch namontovala skutočná LED baterka. Tá by sa mala nachádzať na remienku, blízko tela hodiniek a svietila by tam, kam by ste natočili svoju ruku.

Pri svietení by hodinky vytvárali viditeľné svetlo šíriace sa smerom, ktorý je rovnobežný, alebo aspoň približne rovnobežný s osou definovanou používateľom.

Tento spôsob by bol určite menej náročný na používanie, ako súčasné vytáčanie zápästia v snahe použiť osvetlenie na displeji.

Apple Watch baterka
Zdroj: PPUBS

Ako tomu však v prípade patentov býva, ide len o „rezerváciu nápadu“ v prípade možného použitia do praxe v budúcnosti. Apple sa preto vôbec nemusí dostať k zakomponovaniu tejto vychytávky do finálneho produktu.

V určitej forme by sa však plnohodnotná baterka na hodinkách zišla, čo poviete?

Prečítajte si tiež  Táto funkcia Apple Watch vám dokáže zachrániť život. Presvedčil sa o tom ďalší používateľ

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -