Apple opäť exceluje na trhu s inteligentnými hodinkami a náramkami. V 3. štvrťroku sa trh prémiových smart hodiniek zvýšil o 9 %, pričom si z neho gigant z Cupertina odrezal ohromnú časť.

Podľa údajov výskumného portálu Counterpoint Research sa spoločnosti Apple podarilo dosiahnuť najlepší objem dodávok v histórii. Predaje jablkových hodiniek vzrástli o 7 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. K tomuto úspechu významne prispel nový model Apple Watch SE 2. generácie. Práve ten sa stal akousi „ľudovou voľbou“, ktorá dokázala osloviť ohromný počet záujemcov.

Apple Watch kraľujú rebríčkom smart hodiniek

Hoci je Apple už dlhší čas pri kormidle tohto segmentu, nebol jediným rekordérom. Najväčším prekvapením bol totiž výkon spoločnosti Huawei, ktorá sa stala jeho hlavným konkurentom na trhu inteligentných hodiniek.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Firme k tomu dopomohlo prevzatie veľkej časti predaja od spoločnosti Samsung. Čínska spoločnosť dosiahla tento výsledok aj napriek tvrdým ekonomickým sankciám, ktoré pociťuje v USA a ďalších častiach sveta.

Apple Watch podiel na trhu
Zdroj: CounterPoint Research

Zatiaľ čo hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic sa zdajú byť populárne, staršie modely zaznamenali výrazný pokles v predajoch.

To vyústilo v scenár, že Samsung vykázal oveľa menší nárast, ako sa pôvodne od spoločnosti očakávalo a preto si ponechal až o 6 % menší podiel na trhu. Apple však zostáva so 45 % lídrom s veľmi bezpečnou pozíciou. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.

Prečítajte si tiež  Apple potajomky predstavil červené Apple Watch Series 9: Ich kúpou prispejete na dobrú vec

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -