Tento rok nás Apple v rámci ponuky jablkových tabletov neprekvapil žiadnym novým modelom. Firma to však v budúcom roku napraví. Na scéne sa totiž objavia nové generácie všetkých dostupných modelov, pričom Apple chystá jednu špeciálnu chuťovku pre náročnejších zákazníkov. Dobrou správou je, že má byť cenovo dostupnejšia.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua chce Apple rozšíriť portfólio iPadov o nový model Air s veľkosťou obrazovky až 12,9″. Okrem štandardnej verzie vo veľkosti 10,9″ tak pribudne ešte jeden model, pričom obe verzie začne gigant z Cupertina vyrábať už v prvom štvrťroku 2024. My len dodáme, že firma v minulosti nikdy nič podobné nemala v predaji. iPad 12,9″ tak zažije svoju veľkolepú premiéru.

Podľa Kua bude nový 12,9″ iPad Air používať LCD panel s oxidovou zadnou doskou, ktorá ponúkne lepšiu kvalitu displeja ako súčasný model. Nový iPad Air však nebude mať mini-LED technológiu, ktorú majú terajšie modely Apple iPad Pro.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Okrem nového čipu môžeme očakávať aj vylepšenie konektivity, prepracovanejší fotoaparát a taktiež možnú kompatibilitu s novou Magic Keyboard.

iPad Air 5. generácie
Zdroj: MyNextTablet / TrustedReviews / úprava redakcie

Okrem iPadu Air sa firma chystá aj na produkciu novej generácie iPadov Pro, ktoré prvýkrát zavedú OLED displeje. OLED technológia by eliminovala potrebu podsvietenia a priniesla výhody ako ešte lepší kontrast s tmavšou čiernou, nižšiu spotrebu energie alebo dlhšiu výdrž batérie.

Vzhľadom na to, že výroba OLED displejov sa má začať až v februári je nepravdepodobné, že sa ich dočkáme práve v tomto časovom okne. Skôr sa dá očakávať, že nový iPad Pro bude oznámený na konferencii WWDC v júni, prípadne počas jesenného eventu.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro klope na dvere. Okrem OLED displejov prinesie aj ďalšie novinky
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -