O príchode novej generácie iPadov s OLED obrazovkou sa hovorí už niekoľko mesiacov. Ako prvé sa nových obrazoviek dočkajú modely Pro, ktorých výrobu Apple spustí už o niekoľko mesiacov. Okrem displejov novej generácie sa môžeme tešiť aj na ďalšie zaujímavé novinky.

Podľa informácií z dodávateľského reťazca chcú spoločnosti LG a Samsung spustiť produkciu OLED panelov pre novú generáciu iPadov Pro približne vo februári 2024. Práve táto dvojica sa postará o ich masovú výrobu, pričom Apple volil spoločnosti, s ktorými má dlhodobo dobré skúsenosti a má pri nich istotu, že kvalita bude na tej najvyššej možnej úrovni.

Do informačného súdka prispel aj analytik Mark Gurman z Bloombergu, ktorý tvrdí, že Apple okrem nových OLED displejov zavedie do 11″ a 13″ iPadu Pro aj procesory Apple Silicon M3. Nebude chýbať ani nová generácia klávesnice Magic Keyboard z hliníka.

OLED displeje ponúknu okrem lepšieho obrazu aj úsporu energie

Vzhľadom na to, že výroba OLED displejov sa má začať až v februári je nepravdepodobné, že sa ich dočkáme práve v tomto časovom okne. Skôr sa dá očakávať, že nový iPad Pro bude oznámený na konferencii WWDC v júni, prípadne počas jesenného eventu.

Predsa vyrobiť komponent a potom ho distribuovať do továrni, kde sa z neho bude zostavovať finálne zariadenie musí chvíľu trvať.

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Súčasné iPady Pro majú LCD panely, no 12,9″ model má aj mini-LED podsvietenie pre lepší jas a kontrast. OLED technológia by eliminovala potrebu podsvietenia a priniesla výhody ako ešte lepší kontrast s tmavšou čiernou, nižšiu spotrebu energie alebo dlhšiu výdrž batérie.

Apple naposledy aktualizoval iPad Pro ešte v októbri 2022, kedy pridal procesor Apple Silicon M2, technológie Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, hover funkciu pre Apple Pencil druhej generácie a podporu pre ProRes video. Je teda na čase, aby sa kalifornská spoločnosť vytasila s ďalším upgradom.

Prečítajte si tiež  iPad čaká obrovská inovácia: Najväčších zmien sa dočkajú tieto modely

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -