Kalifornská spoločnosť pred malou chvíľou predstavila novú generáciu systému watchOS 11, ktorý prinesie na Apple Watch významné novinky. Inteligentné hodinky sa dočkajú vítaných zmien, ktoré posunú funkcionalitu opäť o úroveň vyššie.

Aktualizácia watchOS 11 prinesie komplexné zmeny dizajnu aplikácií a nový spôsob zobrazovania informácií na rôznych ciferníkoch hodiniek. Vývojári sa zamerali ako na vizuálnu stránku užívateľského prostredia, tak aj na pridanie nových aplikácií a zdokonalenie už existujúcich funkcií.

Novinky pre Kondíciu a uzatváranie kruhov

Určite ste sa niekedy stretli s tým, že aj keď uzatvárate kruhy aktivity takmer každý deň, niekedy to jednoducho nie je možné na 100 %. Pre tieto prípady Apple prichádza s novinkou, ktorá vám umožní „vziať si deň voľna“ a neprísť o svoj niekoľkodňový postup.

Apple prináša nový systém, ktorý umožňuje používateľom vziať si deň odpočinku bez prerušenia sledovania ich aktivity. Vo watchOS 11 jednoducho zakliknete prerušenie sledovania aktivity na jeden alebo viac dní a sledovanie bude pokračovať po uplynutí nastaveného času.

watchOS 11 aktivita
Zdroj :Apple

Na hodinkách Apple Watch bude taktiež možné nastaviť si individuálne ciele pre rôzne dni v týždni. V pondelok si tak môžete odmakať hlavný tréning a na iné dni si nastavíte rozdielne ciele, podľa vašich preferencií.

Gigant z Cupertina sa postaral aj o pridanie novej funkcie s názvom Záťažový tréning, po ktorej používatelia volali už celé roky. Nový druh tréningu umožní hodinkám Apple Watch odhadnúť úroveň vašej námahy počas cvičenia, ktorú môžete po tréningu upraviť, aby ste dosiahli lepšie výsledky v budúcnosti.

Aktivita watchOS 11
Zdroj: Apple

Ak ste fanúšikmi zdieľania tréningovej aktivity medzi rodinou či priateľmi, určite vás poteší aj novinka spojenie tréningov. Táto vychytávka umožňuje informovať priateľa o bezpečnom ukončení nočného behu, či iného tréningu a návrate domov.

Nová zdravotná aplikácia Vitals 

Vďaka novej aplikácii Vitals, vám Apple Watch poskytnú prehľad o dennom zdravotnom stave a porovnanie aktuálnych údajov so staršími. V rámci tohto rozhrania si tak budete môcť detailnejšie pozrieť svoje zdravotné dáta, ktoré vyplývajú zo sledovania vašej aktivity a zdravotných záznamov.

Apka Vitals upozorňuje na odchýlky od bežných hodnôt a v prípade viacerých nezvyčajných metrík dostane používateľ špecifické upozornenie. Viac zdravotných dát sa dočkáme aj v rámci sledovania menštruačného cyklu, ktorý bude zobrazovať odhadovaný gestačný vek a umožní lepšie monitorovanie tehotenstva prostredníctvom grafických prehľadov, vrátane upozornení na zvýšenú srdcovú frekvenciu.

Aplikácia Vitals na watchOS 11
Zdroj: Apple

Vylepšené rozhranie pre widgety a vylepšený prekladač

Nová aktualizácia watchOS 11 prinesie Automatické pridávanie widgetov. Do inteligentného zásobníka sa automaticky pridajú nové widgety ako je napríklad aplikácia Translate, ktorá sa otvorí pri vstupe do novej krajiny. Ďalším príkladom je Počasie, ktoré sa zobrazí v prípade, že vo vašom okolí hrozia nepriaznivé podmienky.

Live Activities pre watchOS 11
Zdroj: Apple

Novinkou sú aj Live Activities (Živé Aktivity), ktoré poznáme z našich iPhonov. Sledovanie notifikácií v reálnom čase tak bude na hodinkách oveľa jednoduchšie.

Aktualizácia tiež prináša novú aplikáciu Translate priamo na Apple Watch. Vďaka novému prekladaču sa rozšíria možnosti komunikácie a prekladu v reálnom čase. To znamená, že ak si po novom budete chcieť niečo preložiť, nemusíte siahať do vrecka po iPhone.

watchOS 11
Zdroj: Apple

Nová aktualizácia watchOS 11 bude prvotne spustená v rámci beta testovania pre vývojárov a následne sa jej dočkáme aj v otvorenej beta verzii. Oficiálna aktualizácia pre širokú verejnosť dorazí tradične na jeseň.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavil novú aktualizáciu systému pre súpravu Vision Pro. Toto prinesie visionOS 2

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -