Apple Watch sa za roky svojho fungovania na trhu postarali o prvenstvo na poli smart hodiniek a inteligentných náramkov. Od predstavenia prvej generácie prešlo neuveriteľných 9 rokov, no toto zariadenie pribudlo do zoznamu zastaraných produktov až teraz.

Aby sme boli presnejší, prvá generácia Apple Watch, ktorá sa svetu ukázala ešte v roku 2014 a do predaja vstúpila v roku 2015 bola 30. septembra zaradená medzi zastarané zariadenia. To znamená, že tieto inteligentné hodinky už nemajú nárok na opravu ani inú službu v obchodoch Apple Store či u autorizovaných servisných partnerov spoločnosti Apple.

Medzi zastarané modely patria aj Apple Watch Edition prvej generácie s 18-karátovým zlatým puzdrom, ktoré sa v USA predávali až za 17 000 dolárov. Táto verzia Apple Watch sa prestala vyrábať v roku 2016 a nahradili ju keramické modely. Keďže bola extrémne nedostupná, podarilo sa z nej predať len veľmi málo kusov. Tie dnes nemajú inú, než zberateľskú hodnotu. Na predaj sme však v súčasnosti nenašli ani jeden model 18K Apple Watch.

Apple Watch Edition
Zdroj: Apple

Apple označuje produkt za technologicky zastaraný, ak uplynulo viac ako sedem rokov od jeho stiahnutia z predaja. Pôvodné hodinky Apple Watch sa prestali predávať v septembri 2016 po uvedení modelov Apple Watch Series 2 a Series 1, takže prvé generácie, ktoré boli neskôr označované aj ako „Series 0“ (komunitný názov) nedávno prekročili túto sedemročnú lehotu.

V prípade súčasných modelov má Apple v ponuke 5 verzií. Okrem nedávno uvedených Apple Watch Series 9 a druhej generácie Apple Watch Ultra gigant z Cupertina ponúka aj cenovo dostupnejšie Apple Watch SE. Päticu uzatvárajú špeciálne verzie Apple Watch Nike a Hermès .

Prečítajte si tiež  O Apple Watch Ultra 2 je záujem ako o teplé rožky. Čakacie doby sú už teraz neuveriteľné

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -