Začiatkom tohto roka denník The New York Times informoval o tom, že spoločnosť Apple sa približuje k uzavretiu dohody o exkluzívnom vysielaní majstrovstiev klubov FIFA v roku 2025. Po uplynutí niekoškých mesiacov však neboli uvedené žiadne oficiálne informácie, ktoré by naznačovali, že by sa gigant z Cupertina dočkal výhradných práv na toto vysielanie.

Podľa analytických predpokladov boli spoločnosti veľmi blízko k podpisu zmluvy. Teraz sa však ukazuje, že to tak vôbec nemuselo byť. Agentúra Bloomberg vo svojom najnovšom príspevku uviedla, že rokovania medzi spoločnosťami Apple a FIFA sa v skutočnosti dostali do slepej uličky.

Apple zrejme doplatí na dostupnosť služby

Podľa dohody s Apple TV by sa celý turnaj majstrovstiev sveta klubov FIFA v roku 2025 vysielal celosvetovo výlučne prostredníctvom aplikácie Apple TV. To by výrazne povýšilo postavenie platformy Apple TV+ na trhu medzi konkurenciou.

Majstrovstvá sveta klubov FIFA 2025
Zdroj: BBC

Hodnota ponuky spoločnosti Apple sa údajne blížila k 1 miliarde USD, čo je síce extrémne vysoká suma, no stále predstavuje menej ako tretinu sumy, ktorú chcela FIFA získať. Exkluzivita spoločnosti Apple bola údajne prekážkou aj pri získavaní sponzorov, ktorí sa obávali, že obmedzený prístup by mohol ovplyvniť dosah turnaja.

Agentúra Bloomberg tvrdí, že FIFA momentálne rokuje s miestnymi providermi o možnom uzatvorení tradičnejších dohôd špecifických pre jednotlivé regióny.

Zaujímavosťou je, že tímy boli údajne požiadané, či by hrali za nižší poplatok, než sa pôvodne plánovalo. To naznačuje, že liga má problém nájsť partnerov, ktorí by boli ochotní platiť v takej výške, akú pôvodne dúfala.

Apple však ešte stále nie je z kola von. Je možné, že na niektoré podujatia a zápasy predsa len získa práva pre vysielanie. Výlučné právo na celý turnaj to však s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Služba Apple TV+ mieri na Android. Poznáme podrobnosti

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -