Nadchádzajúci modelový rad iPhone 16 dorazí s navýšením výkonu a značnou dávkou redizajnu, vďaka čomu sa odlíši od svojich súčasných kolegov v ponuke. V poslednej dobe sa šíri čoraz viac špekulácií o tom, že Apple by sa v prípade nových iPhonov mohol uchýliť k farebnej palete, ktorú už použil v minulosti.

Podľa informácií zverejnených na sociálnej sieti Weibo, Apple zvažuje zavedenie novej ružovej titánovej farby pre svoje prémiové modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Ak si pamätáte Rose Gold, ktorá bola niekoľko rokov jednou z najpopulárnejších farebných možnosti, hlavne u nežnejšieho pohlavia, tento farebný variant sa zrejme vráti v aktualizovanej verzii.

Apple uvádza svoje prémiové modely Pro a Pro Max stále vo štvorici farieb, čo znamená, že jeden figurant sa s ponukou rozlúči. Najpravdepodobnejším scenárom je, že to bude práve súčasná farba modrý titán.

iPhone 16 Pro sa predstaví v nových farebných prevedeniach

Apple minulý rok prešiel od používania lesklej nehrdzavejúcej ocele k matnému titánu v rámci svojej Pro série. Aktuálna paleta farieb zahŕňa čiernu, bielu, prírodnú a tmavomodrú. Nové informácie naznačujú, že aj keď čierna a biela verzia bude naďalej dostupná, tiež sa dočká niekoľkých zmien.

S konkrétnymi informáciami o zmenách vyrukoval známy leaker vystupujúci pod pseudonymom @ShrimpApplePro na svojom X účte. Čierna farba by mohla byť podobná “vesmírne čiernej”, ktorá bola použitá v prípade predchádzajúceho modelu iPhone 14 Pro. Vďaka tejto zmene by model naviazal na dizajn čiernych titánových hodiniek Apple Watch.

iPhone 16 Pro farby
Zdroj: YouTube / Matt Talks Tech, X / ShrimpApplePro (úprava redakcie)

Biela verzia by mohla byť taktiež inšpirovaná iPhonom 14 Pro, ktorý používal jasne biele sklo na zadnej strane, na rozdiel od tradičných sivobielych odtieňov používaných na zadnom skle súčasného modelu. Tento trend by sa mohol vrátiť s iPhonom 16 Pro.

Ďalšie špekulácie hovoria o možnej zmene prírodnej titánovej farby na nový odtieň sivej. Tým by sa odlíšila od doterajšej „titánovej sivej“. Tieto farebné zmeny boli prvýkrát avizované v minulom mesiaci prostredníctvom makiet.

Nedávne úniky tiež naznačujú, že Apple by mohol predstaviť sýto fialovú farbu, ktorá bola spojená s modelom iPhone 14 Pro. Na to, s akými farbami sa nakoniec Apple vytasí si však budeme musieť počkať.

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jesennej Apple konferencii. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie radikálne vylepšenie. Potvrdil ho uniknutý kryt

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -