Gigant z Cupertina sa chce viac angažovať na poli videoherného priemyslu, o čom svedčí nie len pridávanie obsahu do služby Apple Arcade, ale aj prinášanie AAA titulov, ako napríklad Resident Evil 4 na svoje platformy. Túto snahu chce Apple navyše už čoskoro posunúť o úroveň vyššie.

Ďalším krokom pre Apple je posunutie počítačov Mac do úlohy plnohodnotných herných počítačov, o čom sa hovorí už celé roky. Zariadenia by sa vďaka tomu stali ešte viac konkurencieschopné klasickým počítačom s operačným systémom Windows. K tejto téme sa v rozhovore pre portál Inverse vyjadrili marketingoví manažéri spoločnosti Apple Gordon Kappela a Leland Martin.

Apple Silicon naplno odomkne potenciál počítačov Mac

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa hranie hier na Macu v posledných rokoch mierne zlepšilo, je prechod z procesorov Intel na Apple Silicon.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

To umožňuje MacBookom dosahovať špičkový výkon v prepočte na jeden watt. Nové čipy M3, M3 Pro a M3 Max navyše podporujú hardvérovú akceleráciu ray tracingu a mesh shadingu pre lepšie zobrazenie grafiky.

Hry pre macOS
Zdroj: Apple

Vďaka čipom Apple Silicon má Mac rovnakú základnú hardvérovú architektúru ako iPhone a iPad, čo uľahčuje proces vývoja.

Ak sa pozrieme na modelový rad Macov spred niekoľkých rokov, bol v ňom mix integrovaných a diskrétnych GPU.To môže pri vývoji hier spôsobiť rôzne problémy.

S využitím čipov Apple Silicon sa tieto problémy odstránili a vznikla jednotná herná platforma pre iPhone, iPad a Mac.

Keď je hra navrhnutá pre jednu platformu, je jednoduché ju preniesť na ostatné dve. Ako príklad možno použiť Resident Evil Village, ktorá bola najprv uvedená na trh pre Mac a potom pre iPhone a iPad.

iPad hry
Zdroj: SvetApple

Novou technológiou integrovanou do rodiny čipov M3 je aj dynamické ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré umožňuje GPU prideliť využitie pamäte v reálnom čase. Apple tvrdí, že táto schopnosť výrazne zvyšuje využitie a výkon GPU pri náročných aplikáciách a hrách.

Apple urobil vylepšenia súvisiace s hrami aj na strane softvéru. Nový macOS Sonoma obsahuje nový herný režim, ktorý dočasne uprednostňuje výkon CPU a GPU pri hraní hier.

Herný režim tiež znižuje latenciu zvuku slúchadiel AirPods a zdvojnásobením vzorkovacej frekvencie Bluetooth znižuje vstupnú latenciu s hernými ovládačmi tretích strán.

Prečítajte si tiež  Apple chystá veľké zmeny pre iPad a Mac: Prvé OLED displeje prídu už budúci rok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -